اخبار

همایش بین المللی سرآمدان نوروز با حضور رییس جمهوری آغاز شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر ایران در این همایش بین‌المللی که صبح امروز دوشنبه و در دومین روز از برپایی اجلاس جهانی نوروز در تالار وحدت گشایش یافت، نخبگان و کارشناسان فرهنگی داخلی و خارجی به تبیین و تشریح چگونگی بزرگداشت نوروز در کشور خود و در سطح جهان می‌پردازند.
همایش بین‌المللی سرآمدان فرهنگ و هنر نوروز در ادامه دومین جشن جهانی نوروز صبح دوشنبه و دقایقی پیش با حضور ' محمود احمدی نژاد' رییس جمهوری اسلامی ایران و بیش از 100 شخصیت برجسته فرهنگی داخلی و خارجی آغاز شد.
دراین همایش بین‌المللی سرآمدان نوروز نمادهای فرهنگی نوروز از کشورهای مختلف به نمایش گذاشته شده است. براساس برنامه اعلام شده؛ گروه های فرهنگی از کشورهای حوزه تمدنی نوروز نیز در این همایش بین المللی برنامه‌های فرهنگی و هنری اجرا می کنند.
همایش بین المللی سرآمدان نوروز یک روز پس از آغاز اجلاس سران جشن جهانی نوروز با حضور مقامات خارجی برگزار می شود. آیین رسمی دومین جشن جهانی نوروز با حضور رییسان جمهوری اسلامی ایران؛ افغانستان،تاجیکستان، ترکمنستان، ارمنستان، عراق و نمایندگانی از 15 کشور دیگر عصر یکشنبه در تالار وحدت تهران آغاز به کار کرد.

'محمود احمدی نژاد' رییس جمهوری اسلامی ایران و روسان جمهوری پنج کشور افغانستان ،تاجیکستان ،ارمنستان ، ترکمنستان و عراق میهمانان ویژه در این مراسم بودند که درباره آیین های جهانی نوروز، اهمیت فرهنگی آن و نوروز به عنوان عامل پیوند دهنده ملت ها و فرهنگ ها سخنرانی کردند.

۸ فروردین ۱۳۹۰ ۱۲:۰۰
پایگها اطلاع رسانی هنر ایران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید