اخبار

طراح عروسک های عمو نوروز و ننه سرما

طراح عروسک های عمو نوروز و ننه سرما
عروسک های عمو نوروز و ننه سرما با الهام از داستان های کهن ایرانی طراحی شده اند
 
"زهرا جعفری " یکی از سازنده های دو عروسک عظیم الجثه " عمو نوروز" و" ننه سرما " گفت : در طراحی و ساخت این دو عروسک ایرانی با الهام از داستان های کهن  و تکنیک ساخت عروسک های  غول پیکر استفاده    کرده ایم .
جعفری در گفت و گو با ستاد خبری دومین جشن جهانی نوروز افزود : چهره و لباس عروسک ها با الهام از داستان های عامیانه و کهن ایرانی به صورت اغراق شده و البته (فانتزی ) طراحی شده است.
جعفری دیگر مشخصه های این دو عروسک غول پیکر را قد چهار و نیم متری آنها دانست که هر کدام تنها  توسط یک عروسک گردان حرکت داده می شوند که البته وزن12 کیلویی هر کدام از این عروسک ها نیز قابل توجه است.
وی گفت : از مهمترین مشحصه های عروسک های غول پیکر سبکی و قابل حمل بودن آنها است که ما برای انجام این مهم از مواد اولیه (متریال های) سبک استفاده کرده ایم .
این عروسک ساز افزود: در ساخت دو عروسک عمو نوروز و ننه سرما از موادی چون " پلاستو فوم " ، " فوم" و" پارچه " برای ستون فقرات و کوله حمل از "میله های آهنی " استفاده شده است که البته ساخت این عروسک ها در کمتر از ده روز انجام شده است .
جعفری از "سهیلا باجلان " و گروهی پنج نفره به عنوان همکاران خود در ساخت این عروسک ها نام برد که تا دو ساعت قبل از تحویل سال 90 مشغول ساخت این عروسک ها بوده اند .
۸ فروردین ۱۳۹۰ ۱۲:۵۴
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید