اخبار

گزارشی از هفته فرهنگ و هنر ایران در ونزوئلا

گزارشی از هفته فرهنگ و هنر ایران در ونزوئلا
هفته فرهنگ وهنر ایران در ونزوئلا از 13 اسفند ماه در مناطق مختلف شهرکارا کاس آغاز شده و 22 اسفند ماه ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در هفته فرهنگی و هنری ایران در شهر کاراکاس گروه های هنری در سه حوزه  تئاتر، موسیقی و تجسمی حضور دارند. هفته فرهنگ و هنر ایران با همکاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ونزوئلا برگزار شد.
در مراسم رسمی آغاز به کار هفته فرهنگ و هنر ایران در ونزوئلا، گروه موسیقی سازینه از استان لرستان چند قطعه موسیقی محلی و سنتی اجرا کرد.
در این مراسم خانم " کاتیوسکا رودریگز" مدیر سیاست های راهبردی وزارت فرهنگ و ارتباطات ونزوئلا در سخنانی با تقدیر از جمهوری اسلامی ایران برای برپایی این هفته، ظرفیت های گسترش روابط هنری و فرهنگی دوجانبه را بسیار زیاد توصیف کرد.
سعید مروج رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران هم به تشریح برنامه های این هفته فرهنگی در شاخه های تئاتر، موسیقی سنتی و نمایشگاه نقاشی و عکس پرداخت.
از مهمترین برنامه های هنری در این مراسم می توان به برگزاری نمایشگاه عکس از دستاورد های انقلاب اسلامی ایران، اجرای نمایش ایمایی با عنوان "شادی حقیقی"، اجرای موسیقی نواحی و نمایشگاه مینیاتور و نگارگری اشاره کرد. در ادامه گزارشی از برنامه های مختلف
 
* نمایشگاه دستاورد های انقلاب اسلامی در ونزوئلا
همزمان با هفته فرهنگ وهنر ایران در کشور ونزوئلا نمایشگاهی از دستاورد های انقلاب اسلامی ایران در قالب 50 تابلو عکس در مجموعه فرهنگی وهنری "آمادرو بندایا " برگزار شد .
در این نمایشگاه علاوه برسدتلور های علمی وصنعتی عکس هایی از اقدام وفرهنگ های مختلف ایرانی و اداب و رسوم وسنن اصیل ایرانی به نمایش در امده است .
 
*"شادی حقیقی" برای کوکان سرطانی شهر کاراکاس 
نمایش خیابانی و ایمایی "شادی حقیقی" در سومین روز حضور خود در شهر کاراکاس پایتخت کشور ونزوئلا به کودکان سرطانی تقدیم شد
همزمان با هفته فرهنگ وهنر ایران در کشور ونزوئلا نمایش شادی حقیقی به کارگردانی بهرام ریحانی در سومین اجرای خود به کودکان سرطانی شهر کاراکاس تقدیم شد .
این اثر به شیوه نمایش های بدون کلام و با الهام از ادبیات کلاسیک و کهن ایران( برخی اشعار مولانا ، حافظ ، خیام و سعدی) تولید شده است.
در نمایش "شادی حقیقی" که با مشاوره هنری مجید امرایی تولید شده، ریحانی به مواجهه ای درست با تماشاگر رسیده است. به همین دلیل تماشاگران غیر ایرانی فعالانه در اجرای این نمایش مشارکت می کند.
 
* صدای موسیقی زاگرس در کاراکاس پیچید
در میان استقبال تماشاگران ودر مجموعه تئاتر" تریسا کاردینا" در شهر کاراکاس گروه موسیقی «زاگرس» همزمان با برگزاری هفته فرهنگ وهنر ایران در کشور ونزوئلا بخشی از فرهنگ موسیقایی ایران را نواخت.
گروه موسیقی زاگرس از 13 اسفندماه در قالب هفته ی فرهنگی و هنری ایران درکشور ونزوئلا نماینده موسیقی ایران است و با نواختن قطعاتی از موسیقی نواحی ایران توانست تماشاگران را به خود مجذوب کند.
گفتنی است امین عباسی سرپرست گروه است و سیف الدین آشتیانی به عنوتن خواننده فرشاد سیفی و رضا عباسی کمانچه، محسن قاسمی تنبک، مجید دولتشاه تار، وا حسان عبدی پور سرنا می نوازند.
 
* نمایشگاه نگارگری و مینیاتور ایرانی در کاراکاس
همزمان با هفته فرهنگی وهنری در ونزوئلا نمایشگاهی از دستاور های فرهنگی هنری ، علمی و صنعتي در کنار کارگاه مینیاتور و نگارگری در تالار مجموعه فرهنگی وهنری تریسا کارونو برپا شد .
در این نمایشگاه علاوه بر 40 تایلو عکس از دستاورد های انقلاب اسلامی نمایشگاه وگارگاه اموزشی مینیاتور ایرانی توسط غلامرضا قلی پور برپا شد .
 
۲۰ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۳۷
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید