اخبار

سرپرست گروه اعزامی به ونزوئلا :هنر ایرانی با اقبال مخاطبان ونزوئلایی رو به رو شد

سرپرست گروه اعزامی به ونزوئلا :هنر ایرانی با اقبال مخاطبان ونزوئلایی رو به رو شد
اصغر امیر نیا مشاور عالی معاون هنری و سرپرست گروه اعزامی به ونزوئلا گفت : برای تقویت روابط فرهنگی مشترک با کشور ونزوئلا زمینه فعالیت های مشترک فرهنگی و هنری فراهم شده است .

 

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیرنیا که در قالب هفته فرهنگ وهنر ایران در کشور ونزوئلا حضور دارد افزود :حضور گروه های هنری ایرانی در هفته فرهنگ وهنر ایران در شهر کاراکاس چنان با استقبال مخاطبان رو به رو شد که برای خودمان هم دور از انتظار بود .
وی گفت : ترکیب گرو های هنری در هفته های فرهنگی وهنری موجب تنوع برنامه ها و جذب سلایق مختلف است .
این مقام مسئول با اشاره به غنای موسیقی ایرانی در جای جای کشور پهناور ایران حضور گروه موسیقی نواحی زاگرس به سرپرستی احسان عبدی پور و اجرای قطعات متنوع و لطیف ایرانی را ظرفیت کیفی این برنامه ها دانست .
امیر نیا نمایش ایمایی " شادی حقیقی " را نماینده خوبی برای معرفی تئاتر ایران دانست که با الهام از مفاهیم فرهنگی و ادبیات کهن ایران توانسته است با مخاطبان ونزوئلایی به درستی ارتباط برقرار کند .
مشاور عالی معاون هنری در ادامه با اشاره به برپایی نمایشگاه عکس و هنر های تجسمی در شهر کاراکاس گفت : ظرفیت های هنری ایران در حوزه تجسمی خصوصا نقاشی و مینیاتور در قالب برپایی کارگاه های آموزشی در شهر کاراکاس با استقبال رو به رو شد .
هفته فرهنگ و هنر ایران در ونزوئلا با همکاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از 13 تا 22 اسفنده ماه برگزار می شود.
در طول برگزاری هفته فرهنگ و هنر ایران در ونزوئلا هنرمندان، مسئولین و نشریات ونزوئلایی از گروههای هنری ایرانی استقبال کردند که در ادامه برخی از این اظهار نظرها خواهد آمد. 
*هنرمندان پیشروان فرهنگ هر جامعه هستند
سفیر ایران در ونزوئلا گفت: هنر قالب زیبا و جذابی است که با ابزار خود می تواند معرف شخصیت هر جامعه باشد .
 " عبدالرضا مصری" سفیر ایران که در هفته فرهنگ وهنر ایران و در تالار" تریسا کاردینا" شهر کاراکاس سخن می گفت افزود : هنر بهترین راه تقویت روابط فرهنگی سیاسی و اجتماعی بین ملت ها است و ایران و کاراکاس عزم جدی خود را در تقویت روابط فرهنگی و هنری سیاسی و اجتماعی نشان داده اند .
وی در همین رابطه ادامه داد: حضور گروه های هنری ایرانی را در کشور های دیگر بهترین راه معرفی فرهنگ ملی و ایرانی و اسلامی ما دانست .
مصری گفت : ملت ونزوئلا علاقه بسیاری به شناخت فرهنگ آداب رسوم و سنن ایرانی دارند به همین دلیل تلاش می کنیم با برگزاری اینگونه هفته های فرهنگی وهنری معرف جایگاه رفیع و ریشه های فرهنگ ایرانی مان باشیم .
سفیر ایران در ونزوئلا افزود: جامعه ایران جامعه ای است با فرهنگ های متنوع جذاب و گوناگونی که نیاز است بیشتر به جهانیان معرفی شود تا جایگاه راستین فرهنگ ایرانی خود را در سطح بین المللی مجددا به دست آورد .
مصری هنر را ترکیبی از تفکر ، اندیشه و تعقل دانست که با وجود این سه شاخصه رفیع ترین جایگاه را در هر جامعه ای به خود اختصاص داده است .
وی گفت: در ایران هنر عجین شده با جغرافیای هر منطقه است به همین جهت در حوزه هنرها هم از جمله متنوع ترین کشورهای فرهنگی هستیم .
سفیر ایران در ونزوئلا ابراز امیدواری کرد تا با حضور هنرمندان درآینده سطح روابط بین دو کشورقوی تر و استوار تر گردد.
*هنر ایرانی غنی و ریشه دار است
هفته نامه فرهنگی واجتماعی ciudad ccs همزمان با برپایی هفته فرهنگی وهنری ایران در ونزوئلا نوشت هنرمندان ایرانی نشان دادند که هنر در این کشور ریشه دار و کهن است .
در پی استقبال مردم شهر کاراکاس از اجرای برنامه های هنری موسیقی ، تئاتر و نمایشگاه عکس و مینیاتور هفته نامه فرهنگی و اجتماعی ccs با اختصاص یک صفحه خود به گزارش مراسم روز دوم حضور هیات ایرانی در کاراکاس نوشت هنرمندان ایرانی با حضور در تئاترهای بندایان و تریسا کاردینا خوش درخشیدند . 
*استقبال دانشجویان دانشگاه هنر کاراکاس از نمایشگاه نقاشی و عکس هنر ایرانی
در حاشیه هفته فرهنگ وهنر ایران که در 13 اسفند ماه در شهر کاراکاس پایتخت کشور ونزوئلا برگزار شده است نمایشگاه عکس های پیشرفت های هنر ف معماری و صنعتی ایران پس از انقلاب و همچنین نمایشگاهی از آثار مینیاتور غلامرضا قلی پور در سالن گالری تئاتر تریستا کاردینا برپا شد .
گفتنی است این نمایشگاه در دومین روز هفته فرهنگی وهنری ایران در کاراکاس با حضور مصری سفیرایران در ونزوئلا اسماعیلی نماینده وزارت ارشاد و امیر نیا مشاور عالی معاونت هنری افتتاح شد.
در این نمایشگاه 40 تابلو عکس و مینیاتور از هنرمندان ایرانی به نمایش در آمده است همچنین کارگاه اموزشی مینیاتور ایرانی با حضور غلامرضا قلی پور برپا شده است.
۲۱ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۳۳
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید