اخبار

سیدمجتبی حسینی در جلسه کمیته راهبردی آموزش های مهارتی:آموزش هنر به کلان نگری نیاز دارد

سیدمجتبی حسینی در جلسه کمیته راهبردی آموزش های مهارتی:آموزش هنر به کلان نگری نیاز دارد
جلسه کمیته راهبردی آموزش های مهارتی با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کمیته، صبح یکشنبه 20 خردادماه در معاونت امور هنری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری و رییس کمیته راهبردی آموزش های مهارتی در این جلسه گفت: حوزه آموزش هنر به کلان نگری نیاز دارد و جغرافیای انسانی گسترده ای در حوزه آموزش هنر وجود دارد که لازم است مشخصه های آن مورد توجه قرار گیرد. امروز تعداد فراوانی در آموزشگاه ها، مراکز آموزش مهارتی و دانشگاه ها به فراگیری هنر می پردازند اما لازم است با نگاهی کلان، مسایل آموزش هنر و وضعیت اشتغال و بازار کار افرادی که هنر می آموزند، بررسی شود.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ضرورت دارد دفتر آموزش و توسعه فعالیت های هنری با توجه کلان به موضوع آموزش هنر، جلسات کمیته راهبردی آموزش مهارتی را تداوم بخشد تا درباره آموزش هنر و مسایل آزمون های مهارتی برنامه ریزی کند. همچنین ضرورت دارد بررسی شود افرادی که گواهینامه آزمون های مهارتی دریافت می کنند تا چه میزان در حوزه هنر فعال و شاغل می شوند.  

حسینی همچنین بر توجه به استانداردهای آموزش هنر تأکید کرد و گف: هنرآموزان باید با استانداردهای درست و حرفه ای، هنر بیاموزند.

محمد اللهیاری فومنی؛ مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیتهای فرهنگی هنری و دبیر کمیته راهبردی آموزش های مهارتی در این جلسه گفت: آزمون های مهارتی در دو بخش آزمون های ادواری و جامع براساس آیین نامه برنامه ریزی و برگزار می شود که دومین آزمون جامع و بیست و پنجمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی کاردانش به صورت سراسری و همزمان در تمام استان های کشور، 15 تیرماه امسال برگزار می شود.

دبیر کمیته راهبردی آزمون های مهارتی در ادامه گفت: تقویم آزمون های مهارتی سال 97 مشخص شده است و به زودی تقویم آزمون های مهارتی سال 98 هم تدوین می شود.

اللهیاری فومنی در ادامه گفت: در این دوره تلاش شد تا آزمون ها با نظم و برنامه ریزی مناسب تر برگزار شود و برای نخستین بار گواهینامه الکترونیکی برای پذیرفته شدگان آزمون های مهارتی هنر صادر و سعی می شود فرآیند آزمون و رسیدگی به انتقادها در این دوره آزمون تا پایان تیرماه به پایان برسد.

 

مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیتهای فرهنگی هنری در ادامه با تأکید بر ساماندهی آزمون های مهارتی هنر گفت: جلسات و نشست هایی با وزارت آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه ای و بخش ها و نهادهای مرتبط برای ساماندهی حوزه آموزش هنر و آموزش مهارتی برگزار می شود و کمیته راهبردی آزمون های مهارتی نیز با توجه به آیین نامه و حوزه های مرتبط با آموزش مهارتی جلساتی را خواهد داشت.  

  در این جلسه، قاسم خسروی مدیرکل اموراداری ومنابع انسانی، لادن حیدری مدیرکل دفتر حقوقی وامور مالکیت معنوی، مصطفی اشرف به نمایندگی از سید مرتضی موسویان رئیس محترم مرکز فناوری واطلاعات ورسانه های دیجیتال،  علی غیاثی ندوشن مدیرکل هماهنگی امور استانها، علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی،  شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، مهدی محمدی مشاور وزیر عضو ودبیر هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی، مجید ملانوروزی مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی، مرتضی باقرنژاد مشاور اجرایی و رضا عمرانی به نمایندگی از قاسم خورشیدی مشاور وزیر ورئیس حراست به عنوان  اعضای کمیته راهبردی آموزش های مهارتی حضور داشتند.

 

۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۱۸

نظرات بینندگان

مهم نیست
۱۳۹۷/۰۴/۰۲ Iran
0
0
0

در ابتدای پیروزی انفلاب اسلامی افراد زیادی در جامعه بودند که سواد خواندن و نوشنن نداشتند و نهضت سواد آموزی راه اندازی شد تا آنها خواندن و نوشتن را یاد بگیرند ... اعطای گواهی الکترونیک هیچ کمکی در با سواد کردن آنهایی که مدعی استعداد هنری هسنتد نمیکند حتی
آزمونهای مهارتی بشکل منظم و برنامه ریزی شده ؛ کدام کودک را میشناسید که بتواند بدود وقتی هنوز ایستادن روی دو پا و راه رفتن را یاد نگرفته است ؟! نیاز ایتدایی برای تحقق این موضوع سعی و تلاش و تشویقهای والدین کودک است . کتاب هنر متشکل از آموزشهای ...


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید