اخبار

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور اجتماعی: ضرورت های فرهنگ و هنر در حوزه آسیب اجتماعی

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور اجتماعی:  ضرورت های فرهنگ و هنر در حوزه آسیب اجتماعی
بخش مهمی از آسیب های اجتماعی به خاطر نپرداختن جدی و درست به هنر است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسه معاونت امور هنری با موضوع هنر و آسیب‌های اجتماعی با حضور پروین داداندیش، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور اجتماعی و مدیران مجموعه معاونت امور هنری برگزار شد.

سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر توجه به هنر و نقش آن در جامعه گفت: آموزش هنر و برنامه های هنری در شناخت و ادراک بیشتر و عمیق‌تر مؤثر است و ضرورت دارد امکانات و فضاهای بیشتری برای هنر فراهم شود. متأسفانه در حال حاضر، امکانات هنری، پاسخگوی ضرورت‌ها نیست.

پروین داداندیش، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور اجتماعی نیز در این جلسه گزارشی از آسیب‌های اجتماعی در سال های اخیر و راهکارها و برنامه‌ها برای کاهش آسیب‌ها بیان کرد و گفت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت های آن برای کاهش آسیب‌های اجتماعی با برنامه‌ریزی در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت می‌کنند.

داداندیش در ادامه افزود: اطلاع رسانی، آموزش و آگاهی بخشی فرهنگ در حوزه های مختلف اجتماع، افزایش سرانه فضاهای فرهنگی در مناطق حاد و حاشیه شهرها، تقویت سرمایه اجتماعی، هدایت و نظارت بر فعالیت فرهنگی در جهت کنترل و پیشگیری از آسیب‌ها می‌تواند در حوزه فرهنگ و هنر مورد توجه قرار گیرد.

همچنین درپایان این جلسه از خدمات جلیل صادقی زاده دبیر هیأت رسیدگی به مؤسسات تک منظوره که بازنشسته شده است، قدردانی شد و حسین شاکری به عنوان دبیر هیأت رسیدگی به مؤسسات تک منظوره معرفی شد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید