اخبار

هم اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و معاونت هنری

هم اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و معاونت هنری
نشست هم اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها با معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکشنبه 31 تیرماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این نشست با حضور سید مجتبی حسینی؛ معاون امور هنری، سید هادی حسینی؛ معاون حقوقی، امور مجلس و استان ها، علی غیاثی ندوشن؛ مدیرکل امور استان ها، مدیران کل و مشاوران معاونت امور هنری و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها درباره برنامه ها و فعالیت های حوزه معاونت امور هنری در تعامل و همکاری با استان ها برگزار شد.

معاون امور هنری در این نشست با تاکید بر توجه به جغرفیای هنر در کشور گفت: تاکنون کمتر به جغرافیای هنر در کشور توجه شده است و ضرورت دارد که جغرافیای هنر با در نظر گرفتن نیازها و ظرفیت ها مطالعه و بررسی شود.

سید مجتبی حسینی در ادامه با اشاره به تعداد فارغ التحصیلان هنر از دانشگاهها و تعداد افرادی که در آموزشگاههای آزاد هنری و مراکز آموزشی هنر، هنر را فرامی گیرند، گفت: لازم است که با نگاه جامع  مسایل آموزش هنر و فضای فعالیت و کسب و کار برای هنرمندان بررسی شود و به این موضوع توجه شود که آیا فضای فعالیت، امکانات و کسب و کار لازم برای این تعداد هنرمند و فارغ التحصیل هنر در کشور فراهم شده است.

حسینی در ادامه با تاکید بر تمرکززدایی از فعالیت های هنری، فعالیت شوراهای هنری، تدوین و بازنگری آیین نامه ها، تسهیل روند صدور مجوزها، رصدخانه هنر ایران، آمایش سرزمینی هنر، استفاده از ظرفیت بخش های دیگر از جمله مناطق آزاد کشور برای هنر و طرح شهرهای خلاق هنر را از برنامه های معاونت هنری خواند.

در ادامه این نشست علی ترابی؛ مدیرکل دفتر موسیقی، شهرام کرمی؛ مدیرکل هنرهای نمایشی، هادی مظفری؛ مدیرکل هنرهای تجسمی، محمد اللهیاری فومنی؛ مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی، هنری و حمید قبادی؛ دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس، مسایل و برنامه های هر بخش در تعامل و همکاری با استان ها را بیان کردند.

سپس مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها خواسته ها، چالش ها و مسایل حوزه موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی، آموزش هنر و مد و لباس را در استان ها بیان کردند و معاون هنری و مدیران کل معاونت درباره این مسایل و چالش ها توضیح دادند.

اداره کل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری معاونت امور هنری این هم اندیشی را برگزار کرد.

۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید