اخبار

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : تئاتر جایگاه خود را در بین عموم مردم پیدا کرده است

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : تئاتر جایگاه خود را در بین عموم مردم پیدا کرده است
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تئاتر که در گذشته منحصر به جشنواره ها بوده امروز جایگاه خود را بتدریج در بین عموم پیدا کرده که افزایش اجرای عمومی آن بیانگر این واقعیت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی شامگاه روز دوشنبه 18 اردیبهشت در همایش روز جهانی تئاتر در ارومیه افزود: هنر تئاتر نیازمند ساماندهی بیشتر از سوی مسئولان است تا از تمرکز هنرمندان در مرکز کشور جلوگیری شود. وی با بیان اینکه پارسال بیش از سه هزار و 400 تئاتر خیابانی در کشور به اجرا در آمده است اظهار کرد: توجه به سالنهای تئاتر و استفاده بهینه از امکانات می تواند زمینه و بستر گسترش و اجرای این هنر را به صورت بهینه فراهم کند. وی تئاتر را هنری تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: در این بستر است که اندیشه ها و افکار صحیح به آسانی به مخاطبان ارائه و منتقل می شود و عمق و اثرگذاری آن از مهمترین ویزگی های منحصر به فرد این هنر است.

 

شاه آبادی با اشاره به فعالیت افزون بر 612 گروه نمایشی در کشور گفت: این گروهها در کشور می توانند مانند یک واحد عملیاتی و هنری عمل کنند و یک حرکت بنیادین را در عرصه تئاتر جایگزین و خلق کنند. وی اظهار کرد: با تجهیز امکانات و ایجاد سالنهای ویژه این امر به صورت دائمی می توان در جذب علاقمندان به این بخش اقدامات و گامهای موثری برداشت. مدیرکل هنرهای نمایشی کشور نیز در این مراسم گفت: در برنامه ریز ی های دوره جدید، 50 درصد توان بخش هنرهای نمایشی کشور را معطوف به تئاتر استانها و شهرستانها می کنیم. آشنا افزود: شورای عالی سیاستگذاری هنرهای نمایشی را نیز برنامه ریزی می کنیم تا بتوانیم حق هنرمندان شهرستانی را کاملا ادا کنیم مراسم گرامیداشت روز جهانی تئاتر با حضور مسئولان کشوری، استانی و هنرمندان فعال این رشته در آذربایجان غربی در مجتمع فرهنگی ارومیه برگزار شد.

 

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۴:۱۷
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید