اخبار

شاه آبادی در جمع مدیران معاونت امور هنری:

شاه آبادی در جمع مدیران معاونت امور هنری:
سیاست کلان معاونت هنری نگاه ملی به حوزه هنر است
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین جلسه شورای مدیران در سال 90 گفت : سیاست معاونت هنری به عنوان متولی هنر کشور سیاستی کلان و با نگاه ملی به حوزه هنر است .
به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این جلسه که با حضور مدیران زیرمجموعه معاونت هنری در سالن جلسات برگزار شد، "حمید شاه آبادی " سال 1389 را سالی دانست که شرایط مطلوبی را برای فعالیت های حوزه هنر در سال 90 فراهم کرده است .
وی در همین ارتباط گفت : در سال جدید به برکت حضور فعالانه شما همکاران و همت دوستان سالی سرشار از بالندگی و توفیق و تلاش و پراز فعالیت های نو و چشمگیر در حوزه هنر خواهیم داشت .
معاون هنری وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در ادامه افزود: کار در فضای عطر آگین جمهوری اسلامی امری مهم است و اگر نقصانی وجود دارد امری کوچک است که می توان به دیده اغماض به آن نگریست .
این مقام مسئول با اشاره به برخی برنامه های زیر بنایی که در سال گذشته در حوزه معاونت هنری اتفاق افتاده گفت : سال 89 برای حوزه هنر کشور سالی پربار و پر تلاش برای همکاران ما در حوزه هنر بود ، در سال گذشته ظرفیت های ویژه ای در حوزه های مختلف هنری به وجود آمد موفقیت ها و شرایط مطلوبی که در این سال ایجاد شد ما را به تلاش مضاعف و جهادی در سال 90 بیشتر ترغیب می کند .
شاه آبادی گفت : سال 90 را می توان به عنوان سال " مدیریت مناسب بر حوزه هنر " معرفی کرد و بار سنگین مطالبات حوزه هنر بر دوش شما همکاران پر تلاش ماست ، امسال می توانیم پر تلاش تر، خلاق تر و فعالانه تر عمل کنیم .
وی در ادامه افزود : باید خدا را سپاسگزاری کنیم برای این نعمت های ویژه الهی که در اختیار ما قرار داده است و نظام ما را در همه عرصه ها و فرایند های بین الملل با ثبات و آرامش پیش می برد.
معاون هنری با تاکید بر معنویت محوری در برنامه ها گفت : از همین ابتدای سال بحث نماز سر وقت را تاکید و توصیه می کنم. توصیه اکید دارم که هیچ برنامه ای با ساعت اذان همپوشانی نداشته باشد و این امر به حداقل برسد ، به پا داشتن نماز برای ما یک تکلیف است باید شرایط و فضا ی برپایی آن را محیا کرد .
در ادامه این جلسه شاه آبادی با سرفصل قرار دادن اهم برنامه های سال 90 در ارتباط با هر یک از این برنامه ها به صورت مبسوط سخن گفت.
 
 
وی در ارتباط با برنامه های سال 90 حوزه معاونت هنری گفت: در سال 90هیچ یک از برنامه ها و کارهایی را که درسال 89 آغاز کرده ایم متوقف نخواهیم کرد و امسال باید نقاط قوت را تقویت ونقاط ضعف را مرتفع سازیم .
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه ملی به حوزه هنر در سال 90را سرلوحه کار ها دانست و افزود: معاونت هنری متولی هنر کشور در همه عرصه ها است. باید به فکر حل مسائل کلی عرصه هنر با نگاه ملی باشیم ودر این عرصه با چشم اندازی روشن برنامه ها و نقشه آینده را ترسیم کرد.
این مقام مسئول در ارتباط با برنامه های معاونت هنری در سال"جهاد اقتصادی" گفت: امسال سومین سال از دهه پیشرفت و عدالت با افق روشن آن است که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال جهاد اقتصادی نام گذاری شده است باید فکر کرد و خروجی اندیشه های خلاق همکاران را به جایی رساند که پاسخگوی سوالاتی باشند از قبیل تئاتر ایران در سال 1404 کجاست؟ نقش هنر در دهه پیشرفت و عدالت کجاست ؟
وی در همین ارتباط افزود: پیشرفت های جوامع غربی با نگاه فرهنگی آنها به ظهور رسیده است مأموریت ما این است که با استفاده از زبان هنر بستر سازی مناسب برای تحقق جهاد اقتصادی را داشته باشیم یکی از این امور توجه به بحث اقتصاد هنر است ، هر چند در نظام اسلامی و در حوزه هنر دولت موظف به پرداخت یارانه است ،
شاه آبادی توجه بیش از پیش به رشد هنر درحوزه شهرستانها را یکی دیگر از سرفصل های برنامه معاونت هنری در سال 90 دانست و افزود: در همه تصمیمات باید با عنایت به تقویت بنیه هنر در استان ها برنامه ریزی کرد و در بحث بحث سفر های استانی پیگیری جدی به مصوبات سفرهای استانی هیات دولت داشت ، مشارکت های استانی در فعالیت های هنری امری جدی است که در رشد هنر استانها موثر است .
وی در همین ارتباط افزود: در حال حاضر 5/3 میلیارد تومان ارزش مالی تفاهم نامه های استانی است، 2 میلیارد پرداخت شده و مابقی با تاکید مشاور برنامه ریزی و اجرایی پرداخت می شود. باید به این نکته نیز توجه داشت که جشنواره هایی که در تهران برگزار می شوند در صورت مهیا بودن ظرفیت استانی به استان ها منتقل شوند.
شاه آبادی در پایان با اشاره به مشکلات درون سازمانی در سال گذشته در ارتباط با معرفی و انعکاس فعالیت ها، ساماندهی مالی و انضباط مالی و همچنین توجه به اولویت ها و دغدغه های تخصصی نیز سخنانی را ایراد کرد.
 
۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۳۷
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید