اخبار

مریم معترف: مشکلات حل شده/ اداره تئاتر و خانه نمایش به زودی ساخته می شود

مریم معترف: مشکلات حل شده/ اداره تئاتر و خانه نمایش به زودی ساخته می شود
به منظور رفع پاره ای از مشکلات پیش آمده در اداره تئاتر و خانه نمایش مشاور اجرایی معاون هنری، شهردار منطقه 12 و احمد مسجدجامعی دیداری داشته اند. مریم معترف، مدیر اداره تئاتر و خانه نمایش با توجه به این نشست درباره آخرین وضیعت ساختمان خیابان پارس گفت: از شواهد پیداست طی مذاکرات اخیر معاونت هنری و شهرداری مشکلات حل شده و این مکان به زودی ساخته می شود تا مکان آبرومند و خوبی برای اهالی تئاتر باشد.

معترف درباره ملاقاتی که به تازگی با احمد مسجدجامعی در شورای شهر داشته است، گفت: در این ملاقات درباره اداره تئاتر و خانه نمایش سخن به میان آمد. ایشان پی گیر برنامه های ساخت و ساز این مکان هنری اند و علاقه مند زودتر به نتیجه برسد. ساختمان کوچه پارس در زمان وزارت مسجدجامعی خریداری شده است. این مکان در 45 ساله گذشته استیجاری بود و پس از خریداری شدن جزو اموال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درآمد.

 

وی با بیان این که عظیمی، مشاور اجرایی معاون وزیر و علیرضا بزرگوار، شهردار منطقه 12 در هفته ای گذشت با مسجدجامعی ملاقات داشته اند، افزود: در این نشست بزرگوار دوباره قول همکاری کامل داده است. این طور که از شواهد پیداست مشکلات حل شده است و این مکان به زودی ساخته می شود تا مکان آبرومند و خوبی برای اهالی تئاتر باشد.

 

مدیر اداره تئاتر و خانه نمایش با این توضیح که کارشناسان شهرداری و وزارت ارشاد پس از بازدید از این مکان به این نتیجه رسیدند که تخریب ساختمان و بازسازی آن بهتر از مقاوم سازی است، گفت: زیرا، پایه این ساختمان ضعیف است و باید برای استحکام آن دیوار ضخیم تر، سقف کوتاه تر و ستون ها پهن تر شود. بحث اصلی نیز استفاده بهینه از حداکثر فضاست.

 

وی با بیان این که بودجه ای که ارشاد برای این کار اختصاص داده برای ساخت و ساز مناسب است، تصریح کرد: به اعتقاد مسجدجامعی نیز با توجه به نظر کارشناسان این اتفاق رخ دهد بهتر است. دکتر شاه آبادی هم موافقت کردند ساختمان از اول ساخته شود.

 

مدیر اداره تئاتر و خانه نمایش درباره آخرین وضعیت این مکان توضیح داد: الان فقط مانده مجوزهای اولیه گرفته شود و یک نقشه درست توسط کسی که بداند کاربری این ساختمان چیست کشیده شود. البته اگر هنرمندان تئاتر بتوانند بر روی نقشه نظارت کنند و نظر دهند خوب است. البته مشاور اجرایی معاون هنری تاکید داشته اند خود من هم روی نقشه های پیشنهادی نظارت داشته باشم.

 

وی افزود: حتی در ابتدای کار برای مقاوم سازی نقشه ای کشیده شد ولی بهتر دیدیم این مکان هنری از اول ساخته شود. اگر کارها به خوبی پیش برود یک سالن 100 نفره با امکانات و فضای خوب خواهیم داشت که مثل سابق وسط آن ستون نیست و حدود 15 تا 20 پلاتو استاندارد برای تمرین ساخته می شود.

 

معترف با بیان این که با پی گیری ساخت و ساز اداره تئاتر و خانه نمایش در مدت یک سال به نتیجه می رسد، توضیح داد: زمین این مکان متعلق به وزارت ارشاد است و هیچ صاحب خانه ای نمی تواند این مکان را مجدد اجاره دهد و یا بگوید بروید.

 

وی با بیان این که امیدوارم ساختمان قدیمی اداره تئاتر و خانه نمایش که برای بزرگان تئاتر سرشار از خاطره است زودتر ساخته شود، اضافه کرد: عزت الله انتظامی، علی نصیریان، جمیله شیخی، محمدعلی کشاورز، جعفر والی ، عباس جوانمرد وغیره سال های سال در این مکان کار کرده اند. با ساخت و ساز این مکان یادگار خوبی از دوران گذشته تئاتر و فضای مناسبی برای سالن تمرین و اجرا گروه های نمایشی خواهیم داشت.

 

مدیر اداره تئاتر و خانه نمایش با این توضیح که ساخت و ساز سالن های جدید بسیار خوب است، گفت: بهتر است از مکان هایی که متعلق به وزارتخانه است استفاده بهینه تر شود. سال ها است پیشنهاد دارم که همکاری بین وزارت ارشاد و شهرداری در 22 منطقه تهران منجر به استفاده بهینه از حداقل امکانات خواهد شد و هر محله مجهز به یک سالن نمایش خواهد شد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۵۹
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید