اخبار

تاسیس سه انجمن هنری در جزیره ابو موسی

تاسیس سه انجمن هنری در جزیره ابو موسی
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان جزیره ابوموسی از تاسیس انجمن هنرهای تجسمی، تئاتر و موسیقی خبر داد.

در دیدار شاه آبادی با هنرمندان ابوموسی توصیه شد

تاسیس سه انجمن هنری در جزیره ابو موسی

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان جزیره ابوموسی از تاسیس انجمن هنرهای تجسمی، تئاتر و موسیقی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی در بازدید از جزیزه ابوموسی در جمع هنرمندان این شهرستان گفت: برنامه های معاونت هنری برای ابوموسی جدا از بخش سخت افزاری ایجاد شرایطی برای حفظ سرزندگی مردم ابو موسی است. امروز مدیران کل مجموعه معاونت هنری در این جزیره حضور دارند تا هر چه زودتر به همراه هنرمندان این شهر برنامه های هنری را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: تاسیس انجمن های هنرهای تجسمی، نمایشی و موسیقی و اختصاص بودجه تعیین شده اولین گام برای ایجاد بستر برای رشد هنرمندان ابوموسی خواهد بود.

شاه آبادی در این دیدار از اعزام گروه های تئاتر خیابانی خبر داد و اعلام کرد: با توجه به این موضوع که نمایش های صحنه ای نیاز به سالن دارد ،تا آماده شدن مجتمع فرهنگی و هنری ابو موسی، با اعزام گروه های تئاتر خیابانی علاوه بر اجرای نمایش کارگاه ها آموزشی نیز با حضور هنرمندان تئاتر در ابوموسی برگزار خواهیم کرد.

معاون هنری وزیر ارشاد افزود: در بخش هنرهای تجسمی  و موسیقی نیز این ظرفیت وجود دارد و با اعزام هنرمندانی از تهران علاوه بر برپایی نمایشگاه های هنری کارگاه های آموزشی نیز برگزار می شود تا شاهد رشد فعالیت های هنری در ابوموسی باشیم.

شاه آبادی همچنین ازتسهیل در ارائه مجوزتاسیس آموزشگاه های هنری در ابوموسی خبر داد و گفت: این برنامه های مقدماتی است تا پس از اختصاص ساختمان از سوی فرمانداری، خانه هنر ابوموسی توسط معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاسیس شود؛ تا شاهد توسعه آموزش های هنری در این شهرستان باشیم.

وی افزود: برای معرفی هرچه بهتر فرهنگ و هنر ابوموسی این زمینه در معاونت هنری وجود دارد تا روز فرهنگی ابوموسی را در تهران برگزار کنیم تا مردم تهران نیز از نزدیک با هنر مردم ابوموسی آشنا شوند.

شاه آبادی در پایان اظهار امیدواری کرد این فعالیت ها، تا پایان دولت دهم بتواند گام های موثری در سطح آموزشی علاقمندان به هنر در جزیره ابوموسی ایجاد کند.

 

۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید