اخبار

شورای بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای دستگاههای دولتی تشکیل شد

شورای بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای دستگاههای دولتی تشکیل شد
شورای بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای دستگاههای دولتی و وابسته به دولت در معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.

   به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، براساس آیین نامه بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای دستگاههای دولتی و وابسته به دولت مصوب هیأت وزیران و ابلاغ آن، شورای بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای دستگاههای دولتی و وابسته به دولت در معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور ساماندهی نشانه ها و نمادهای دستگاههای دولتی تشکیل شد.

   براساس این آیین نامه، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (رییس شورا)، نمایندگان وزارت کشور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نماینده سازمان اسناد کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، نماینده سازمان ثبت اسناد  املاک کشور و دو نفر صاحبنظر مرتبط با موضوع نشانه ها و نمادها عضو این شورا هستند.

  این شورا براساس آیین نامه وظیفه بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای پیشنهادی دستگاههای دولتی و وابسته به دولت و تصمیم گیری درباره اختلافات مربوط به تشابه نشانه ها و نمادهای دستگاههای دولتی و وابسته به دولت را برعهده دارد.

   طبق ماده 6 این آیین نامه از زمان لازم الاجرا شدن آیین نامه، نشانه ها و نمادهای جدید دستگاههای دولتی وا وابسته به دولت پس از تصویب شورا قابل استفاده است.

   براساس تبصره 2 ماده آیین نامه بالاترین مقام اجرایی دستگاه دولتی یا وابسته به دولت که پیشنهاد بررسی نشانه و نماد دستگاه را به شورا ارائه کرده است، در جلسات شورا حضور می یابد.

     دبیرخانه شورای بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای دستگاههای دولتی و وابسته به دولت در معاونت امور هنری تشکیل شده و تا کنون دو جلسه شورا برگزار شده است.

   در دومین جلسه شورا نشان پیشنهادی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برای این مرکز با حضور حسام الدین آشنا؛ مشاور فرهنگی رئیس جمهور و رییس مرکز و اعضای شورا،  بررسی و تصویب شد.

۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید