اخبار

معاون هنری در استان سیستان وبلوچستان

در استان سیستان وبلوچستان ظرفیت های خوبی در حوزه هنر وجود دارد
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در استان سیستان و بلوچستان ظرفیت های خوبی در حوزه هنر ها وجود دارد که برای رشد و اعتلای آنها باید تلاش کرد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر ایران، حمید شاه‌آبادی که در حاشیه سفرهای استانی هیات دولت به استا ن سیستان و بلوچستان سفر کرده بود گفت دور سوم سفر ریاست جمهوری و هیأت دولت به استان سیستان و بلوچستان با شعار اندیشه فرهنگی در سال جاری انجام می‌شود.
این مقام مسئول اظهار داشت : در استان های کشور ظرفیت‌های بزرگی در بحث هنرها وجود دارد که این خود از اهمیت پرداختن به هنر خبر می‌دهد.
وی افزود :فرهنگ یکی از راه‌هایی است که دشمن به آن پرداخته تا از این راه به جامعه ما و خصوصا فرهنگ خانواده‌ها لطمه و آسیب وارد کند.
به گفته معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها با استفاده از ظرفیت های بالا و تاثیر گذار هنر و برنامه ریزی مناست و هدایت شده می توان با تهاجم فرهنگی مقابله کرد.
شاه‌آبادی خاطرنشان کرد: برای مقابله با تهاجم فرهنگی باید ساز و کارهای هنری استان‌ها را شناخت و براساس اطلاعات مناسب و ظرفیت های موجود اقدام کرد .
به گفته ویدر استان سیستان و بلوچستان هنرهای بومی ومحلی بسیاری وجود دارد که تاثیر گذاری انها بر مخاطبمثال زدنی است و با اشاره بهظرفیت های بالای هنر موسیقی مقامی و محلی در این استان است گفت : موسیقی محلیسیستانی وبلوچ نوعی منحصر به فرد استکه باید به آن پرداخته شود.
وی با اشاره به دیگر ظرفیت های هنری در این استان گفت : در عرصه تجسمی نیز باید تصمیماتی اتخاذ شود که هنرمندان این عرصه بتوانند آثار خود را در این استان و استان‌های همجوار و یا حتی خارج از مرزها به نمایش بگذارند.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این استان علی رغم دارا بودن گروه‌های نمایش مختلف در فقر تئاتر عمومی به سر می‌برد که باید به طور جدی به این هنر نیزپرداخته شود.
شاه آبادی در ادامه اظهار داشت : یکی از زیرساخت‌ها در عرصه تئاتر، تشکیل و ثبت گروه‌های نمایش بود که در این میان گروه‌هایی از استان سیستان و بلوچستان در میان بیش از 500 گروه نمایشی به ثبت‌رسیده در سطح کشور ثبت موفق به کسب جواز کار شدند.
به گفته شاه آبادی: برای انجام یک تحول هنری همه چیز آماده است که با مصوبه‌ها و حمایت‌های استانداری عرصه هنر استان حرفی نوین برای استان‌های دیگر و حتی بیرون از مرزهای ایران بیان کند.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا سالی که با سفر هیأت دولت و با شعار اندیشه فرهنگی شروع شد، تحولی جدید در هنر داشته باشد و گامی نو در عرصه هنر کشور برداشته شود.
 
۲۷ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۳۸
پایگاه اطلاع رسانی هنر ایران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید