اخبار

باید گامی موثر در عرصه هنر استان ها برداشت

باید گامی موثر در عرصه هنر استان ها برداشت
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : همه باید دست به دست هم دهیم تا سالی که با سفر هیأت دولت و با شعار اندیشه فرهنگی شروع شده ، تحولی جدید در هنر ایجاد و گامی موثر در عرصه هنر کشور برداشته شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمید شاه آبادی در دیدار با هنرمندان استان سیستان و بلوچستان گفت : در استان ها خصوصا استان سیستان و بلوچستان ظرفیت های بالا و خوبی در حوزه هنر ها وجود دارد که برای رشد و اعتلای آنها باید تلاش مضاعفی کرد .
شاه آبادی که در حاشیه دور سوم سفرهای استانی هیات دولت در شهر زاهدان سخن می گفت : با اشاره به ظرفیت های بومی در حوزه هنر ها در استا ن سیستان و بلوچستان گفت دور جدید سفر های هیات دولت با شعار اندیشه فرهنگی در سال جاری انجام می‌شود.
این مقام مسئول اظهار داشت : در استان های کشور ظرفیت‌های بزرگی در بحث هنرها وجود دارد که این خود از اهمیت پرداختن مسئولان به هنر در اقصی نقاط کشور خبر می‌دهد .
وی گفت : در عرصه فعالیت های فرهنگی باید هوشیار بود زیرا فرهنگ یکی از راه‌هایی است که دشمن به آن پرداخته تا از این راه به جامعه ما و خصوصا فرهنگ خانواده‌ها لطمه و آسیب وارد کند.
به گفته معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها با استفاده از ظرفیت های بالا و تاثیر گذار هنر و برنامه ریزی مناست و هدایت شده می توان با تهاجم فرهنگی غرب مقابله کرد.
شاه‌آبادی خاطرنشان کرد: برای مقابله با تهاجم فرهنگی باید ساز و کارهای هنری استان‌ها را شناخت و براساس اطلاعات مناسب و ظرفیت های موجود اقدام کرد .
به گفته وی در استان سیستان و بلوچستان هنرهای بومی و محلی بسیاری وجود دارد که تاثیر گذاری آنها بر مخاطب مثال زدنی است .
وی با اشاره به ظرفیت های بالای هنر موسیقی مقامی و محلی در این استان گفت : موسیقی محلی سیستانی و بلوچ نوعی منحصر به فرد از موسیقی ایرانی است که باید به آن پرداخته شود.
شاه آبادیبا اشاره به دیگر ظرفیت های هنری در این استان گفت : در عرصه هنر های تجسمی نیز باید تصمیماتی اتخاذ شود که هنرمندان این عرصه بتوانند آثار خود را در این استان و استان‌های هم جوار و یا حتی خارج از کشور به نمایش بگذارند.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استان سیستان و بلوچستان علی رغم دارا بودن گروه‌های نمایشی خوب و شناخته شده مختلف متاسفانه در فقر تئاتر عمومی به سر می‌برد که باید به طور جدی به این هنر نیز پرداخته شود.
شاه آبادی در ادامه اظهار داشت : یکی از زیرساخت‌ها در عرصه تئاتر ، تشکیل و ثبت گروه‌های نمایش است که با اجرایی شدن طرح استقرار گروه ها در فضای کالبدی در اواخر سال گذشته تعدادی از این گروه ها به ثبت رسیدند و موفق به کسب جواز کار شدند.
به گفته شاه آبادی : برای تحول هنری همه چیز آماده است که با مصوبه‌ها و حمایت‌های استانداران و مقامات دیگر استانی می توان عرصه هنر استان را متحول کرد .
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه سفر استانی هیات دولت به سیستان و بلوچستان بر شناخت ظرفیت های هنری در استان ها تاکید کرد .
 
۲۷ فروردین ۱۳۹۰ ۱۲:۲۵
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید