اخبار

شاه آبادی در دیدار با دبیر کل فرهنگی کویت:

شاه آبادی در دیدار با دبیر کل فرهنگی کویت:
پیوند دیرینه ملت ایران و کویت زمینه ساز گسترش فرهنگی دو کشور است

حمید شاه آبادی معاون هنری وزیر در دیدار با دبیر کل فرهنگ و هنر کویت ضمن معرفی ظرفیتهای هنری و فرهنگی ایران گفت:دو ملت ایران و کویت پیوند دیرینه دارند و تجارب همواره نشان داده که هرگاه این پیوند قوی تر شده چشم طمع بیگانگان کوتاه شده است.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  حمید شاه آبادی در این دیدار گفت:در حال حاضر زمینه گسترش فرهنگی برای هر دو ملت فرام است و در ایران این فرصت وجود دارد تا گروههای هنری کویت در فستیوالهای مختلف هنری ایران شرکت کرده تا مردم ایران هم با هنر کویت آشنا شوند.

 

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای دیدار با "علی الیوحه" دبیر کل فرهنگ و هنر و ادب کویت که عالیترین مقام فرهنگی و هنری این کشور به شمار می رود ضمن تقدیر از اقدامات وی در برگزاری رویدادهای فرهنکی کفت:تردیدی نیست که برگزاری هفته های فرهنکی و اقداماتی از این دست از نیازهای اساسی دو ملت است.

 

شاه آبادی گفت:در جشنواره های ایرانی جای هنرمندان کویت خالی است و به نظر می رسد برگزاری هفته فرهنکی کویت در ایران می تواند معرف خوبی برای هنر کویت باشد.

 

شاه آبادی ضمن ابلاغ پیام دکتر محمد حسینی وزیر فرهنک و ارشاد اسلامی از وی دعوت کرد تا برای بازدید از ظرفیتهای فرهنگی کشورمان به ایران سفر کند.

 

در ادامه این دیدار "علی الیوحه" دبیر کل فرهنگ و هنر کویت ضمن استقبال از دعوت ایران گفت:از حضور شما در کویت بسیار خرسند شدیم و با جرات می گوییم هنر ایران در کویت همواره با استقبال زیادی همراه است.

 

وی با اشاره به برگزاری هفته هنری ایران در کویت در چند هفته بیش گفت: این نمایشگاه نه تنها مورد استقبال بی نظیر مردم قرار گرفت بلکه دولتمردان کویت هم از آن استقبال زیادی کردند.

 

"علی الیوحه" اجرای ارکستر ملی ایران را در معتبرترین جشنواره کویت را اتفاق میمونی عنوان کرد و کفت:روابط فرهنگی ایران دیرینه است و من امیدوارم با حضور آقای شاه آبادی این روابط مستحکم تر نیز گردد.

در پایان این دیدار طرفین ضمن بررسی ظرفیتهای هنری دو کشور به بحث و تبادل نظر پیرامون مبادلات فرهنگی ایران و کویت پرداختند.  

۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۴:۳۷
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید