اخبار

با اجرای ارکستر ملی ایران:نوای "ای ایران"در کویت طنین انداز شد

با اجرای ارکستر ملی ایران:نوای "ای ایران"در کویت طنین انداز شد
ارکستر ملی ایران 5 شنبه شب نوای "ای ایران" را در میان سیل مخاطبان کویتی و ایرانیان ساکن این کشور در سالن"مسرح الدسمه" طنین انداز کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "ارکستر ملی ایران" که به منظور حضور در پانزدهمین جشنواره بین المللی کویت به این کشور دعوت شده بود شب گذشته قطعاتی از روح الله خالقی از جمله "حالا چرا"، "رنگارنگ"، "یارامید"، "می ناب" ،"ای ایران" و.... را به رهبری "بردیا کیارس" و خوانندکی "علیرضا قربانی"اجرا کرد.

حضور "ارکستر ملی ایران" که مورد استقبال رسانه های کویت نیز قرار گرفته بود خیل عظیم مخاطبان را به سالن "مسرح الدسمه" آورد که به گفته مسئولان جشنواره و مقامات سفارت ایران بی سابقه بوده است. این استقبال به گونه ای بود که بیش از 300 نفر از مخاطبین و علاقمندان به دلیل کمبود جا امکان حضور در سالن را نیافتند.

- سخنرانی رایزن فرهنگی ایران قبل از اجرای "ارکستر ملیایرا"که به زبان عربی به معرفی فرهنگ غنی ایرانی می پرداخت مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

- استقبال از اجرای قدرتمند "ای ایران"توسط ارکستر ملی ایران"از حاشیه های قابل توجه این مراسم بود که همخوانی حاضرین در مراسم و سرازیر شدن اشک ایرانیان حاضر در سالن حال و هوای خاصی به این اجرا داده بود.

-حضور قابل توجه برخی سفرای خارجی، مقامات محلی کویت و هنرمندان از حاشیه های این مراسم بود.

استقبال عکاسان، رسانه ها و خوش و بش ایرانیان مقیم کویت و ابراز احساسات آنها منجر به تاخیرشان برای خروج از سالن اصلی اجرا شده بود.

۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۴:۴۴
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید