اخبار

خوانندگان میهمان ارکسترملی ایران از«شب موسیقی آذربایجان» گفتند

خوانندگان میهمان ارکسترملی ایران از«شب موسیقی آذربایجان» گفتند
خوانندگان ارکستر ملی ایران در شب موسیقی آذربایجان ابراز امیدواری کردند که این اجرا شبی خاطره انگیز و به یاد ماندنی برای مخاطبان رقم بزند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، رشید وطن دوست، با اشاره به پیشینه همکاری خود با ارکستر‌ها گفت: پیش از این به مدت 10 سال در ارکستر ملی اجرا کرده ام و این اولین بار است که در ارکستر ملی با مشاور هنری آقای فریدون شهبازیان می‌خوانم. آقای فریدون شهبازیان این فرصت را در اختیار ما گذاشتند تا کنسرت آذربایجانی اجرا کنیم که امیدوارم اجرای در خوری باشد.

وی که متولد تبریز است، از علاقه خود به اپرا از 5 سالگی گفت و ادامه داد:پس از گرفتن دیپلم در تبریز در سال 46 برای خوانندگی در اپرا در تالار وحدت آزمون دادم، قبول شده و وارد اپرای تهران شده و سه سال تعلیم دیدم. از سال 48 برای خواندن اپرا روی صحنه تالار رفتم و حدود 36 اپرا در نقش‌های مختلف خواندم.

وطن دوست افزود: پس از انقلاب اسلامی به عنوان سولیست با ارکستر سمفونیک همکاری کردم تا اینکه ارکستر ملی تشکیل شد و به دعوت آقای فرهاد فخر الدینی در ارکستر ملی خواندم‌.همچنین کنسرت‌های آذربایجانی زیادی در تهران و تبریز همراه با ارکستر اجرا کردم؛ به مدت سه سال خواننده ارکستر آذربایجانی علی سلیمی آهنگساز آیریلیق و حیدر بابا بودم.

یاشار احمدی خواننده دیگر ارکسترملی در شب موسیقی آذربایجان با بیان این که در ارکسترملی بهترین نوازندگان فعالیت می‌کنند گفت: با نظارتی که استاد شهبازیان بر کار دارند، باید گفت ارکستر ملی از استاندارد‌های بالایی برخوردار است .

وی ادامه داد: اجرای موسیقی با استانداردهای بالا آن هم در تالار وحدت رویدادی بزرگ است واز همه علاقه‌مندان برای دیدن این اجرا دعوت می‌کنم‌.

احمدی اضافه کرد: با حضور استاد شهبازیان و استاد وطن دوست مطمئن هستم اجرای بسیار خوبی در پیش رو داریم .

احمدی درباره سابقه فعالیت خود گفت: من از حدود 15 سالگی به موسیقی علاقه داشتم و سازهای تار و ضربی موسیقی سنتی و مقامی خودمان را می‌زدم تا اینکه با پیشنهاد استادانم و با پتانسیلی که در من دیدند تصمیم گرفتم موسیقی کلاسیک و آواز اپراتیک را امتحان کنم؛ در نهایت به استاد وطن دوست معرفی و دوره آواز اپرا را خدمت ایشان گذرندم. سپس در کنسرواتوار استانبول در سال 87 قبول شدم و در آنجا در رشته اپرا درمقطع کارشناسی ارشدت حصیل کردم. در بازگشت به تهران با چند ارکستر از جمله ارکستر سمفونیک تهرانهمکاریداشتهام. سال گذشته با منتخبی از نوازندگان ارکستر سمفونیک اپرای پردیس و پریسا استاد چکناوریان را روی صحنه بردیم و من در آن اجرا نقش پردیس را می خواندم .

لازم به ذکر است ارکستر ملی ایران با مشاور هنری فریدون شهبازیان، به رهبری میهمان وحید علی‌پور و خوانندگی رشید وطن دوست و یاشار احمدی 26 دی ماه ساعت 21و 30 دقیقه  شب موسیقی آذربایجان را در تالار وحدت اجرا می کند .

علاقه مندان جهت تهیه بلیت می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

۲۴ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید