اخبار

نشست معاون هنری و رییس دانشگاه تهران: ضرورت نگاه فرایندی و ملی به هنر

نشست معاون هنری و رییس دانشگاه تهران: ضرورت نگاه فرایندی و ملی به هنر
نشست معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس دانشگاه تهران به منظور همکاری و تعامل در زمینه هنر برگزار شد.

    

    به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری و محمود نیلی احمدآبادی؛ رییس دانشگاه تهران درباره همکاری برای ایجاد زمینه ها و فرصت های هنری گفت و گو کردند.

    در این دیدار مجید سرسنگی؛ معاون فرهنگی دانشگاه تهران و شاهین حیدری؛ رییس دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، حضور داشتند.

     سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری در این نشست گفت: خانواده هنرمندان بزرگ و گسترده شده است  و این سرمایه انسانی در زمینه هنر می تواند فرصت یا تهدید باشد. تاکنون آموزش هنر بیشتر مهارت محور بوده درحالی که مهارت و معرفت توأمان در هنر می تواند به آثار هنری ماندگار منجر شود.

   حسینی با تأکید بر ضرورت نگاه ملی و فرآیندی در هنر گفت: جریان هنر یک فرآیند است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتهای این فرآیند با هنرمندان ارتباط و تعامل دارد اما دانشگاهها در مسیر این فرآیند می توانند نقش مؤثری در هنر داشته باشند و اگر به جای منافع دستگاهی و بخشی، منافع ملی مورد توجه قرار گیرد، می توان زمینه هایی را برای هنر فراهم کرد. امروز بسیاری از فارغ التحصیلان هنر در زمینه هنر مشغول به کار نشده اند و اگر نگاه فرآیندی داشته باشیم و آموزش، اشتغال، ضرورت های حرفه ای، جشنواره ها و ... همه در یک فرآیند مرتبط دیده و بررسی شود، بخشی از مسایل و آسیب ها کاهش می یابد.

   شاهین حیدری؛ رییس دانشکده هنرهای زیبا نیز در این جلسه گفت: به منظور استفاده از ظرفیت ها و هم افزایی، تعامل و همکاری هایی را با فرهنگستان هنر و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی    برنامه ریزی می کنیم.

   محمود نیلی احمدآبادی؛ رییس دانشگاه تهران نیز در این نشست گفت: شروع هر تغیری از تغییرات آموزشی رخ می دهد و دانشگاه تهران به دلیل جامع بودن می تواند تغییراتی را براساس ضرورت ها انجام دهد. ایجاد مرکز نوآوری دانشگاه تهران از برنامه های این دانشگاه است تا فرصتی برای ارائه تحقق ایده های دانشجویان فراهم شود.

 


۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید