اخبار

میزبانی فرانسوی‌ها و لبنانی‌ها از تماشاگران ایرانی

میزبانی فرانسوی‌ها و لبنانی‌ها از تماشاگران ایرانی
در ششمین روز از سی و هفتمین جشنواره‌ی تئاتر فجر در بخش تئاتر ملل، «دو سر و یک دست» از لبنان و «چیدمان (گذرگاه)» از فرانسه میزبان علاقه‌مندان می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، در ششمین روز از جشنواره‌ی سی و هفتم، شنبه ۲۷ بهمن، دو نمایش در قالب تئاتر ملل روی صحنه خواهد رفت.

بر این اساس نمایش «دو سر و یک دست» کاری گروهی از لبنان با مدت زمان ۵۰ دقیقه در دو نوبت ۱۸ و ۲۰:۴۵ در تالار استاد سمندریان تماشاخانه‌ی ایرانشهر اجرا می‌شود.

این نمایش کاری از کمپانی تئاتر زوکاک است و قدرت و پدرشاهی را در کنکاش با دیدگاه‌های شکسپیر دستمایه‌ی خود قرار داده است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: نگاه سیاسی ظالمانه شکسپیر او را به یک متفکر بزرگ سیاسی تبدیل کرده و مشخص است که مسائل سیاسی در هسته‌ی نمایشنامه‌های او قرار دارد. ما امروز می‌خواهیم سوال شکسپیر را بپرسیم تا به تحلیل طرح‌های اولیه‌ی قالب پدرشاهی (پادشاهی) در نمایش‌مان بپردازیم.

در این روز همچنین نمایش «چیدمان (گذرگاه)» کاری از کشور فرانسه به نویسندگی و کارگردانی پیریودلوسکی در تماشاخانه‌ی عباس جوانمرد خانه‌ی تئاتر از ساعت ۱۱ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان می‌شود.

این نمایش که دومین اجرای خود را در جشنواره‌ی سی و هفتم پشت سر می‌گذارد تا جمعه سوم اسفند ادامه خواهد داشت.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: «گذرگاه»، راهرویی است که به خاطرات جهان اختصاص داده شده و در آن صدای موسیقی به گوش می‌رسد. این چیدمان، راهرویی۱۰ متری است و بازدیدکنندگان با فضایی مملو از نور و صدا روبه‌رو می‌شوند و موسیقی سنتی کشورهای مختلف را می‌شنوند. این نسخه از «گذرگاه»، به احترام خاطره کسانی  است که مجبور شده‌اند کشور خود را ترک کنند. 

سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر از ۲۲ بهمن تا چهار اسفند ۱۳۹۷ به دبیری نادر برهانی‌مرند در جریان است.

۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید