اخبار

«سالانه هنرهای تجسمی » انجمن سفال و سرامیک ایران در زاهدان

«سالانه هنرهای تجسمی » انجمن سفال و سرامیک ایران در زاهدان
«سالانه هنرهای تجسمی » انجمن سفال و سرامیک ایران عصر روز سه شنبه 30 بهمن ماه در تالار اشرق شهر زاهدان با حضور هادی مظفری ؛مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان سیستان و بلوچستان و چهره های سرشناس فرهنگ و هنر افتتاح خواهد شد .

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی ،انجمن هنرمندان سفالگر با حمایت و همکاری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی «سالانه هنرهای تجسمی » خود را با برپایی جلسات هم اندیشی ، نشست های تخصصی  ،تجلیل از هنرمندان تجسمی استان، بازدید از اماکن تاریخی ـ هنری و... در سیستان و بلوچستان شهر زاهدان  برگزار خواهد کرد .

در این برنامه که همزمان با هفته هنر زاهدان برپا می شود ،علاوه بر نمایشگاه آثار هنرمندان تجسمی سیستان و بلوچستان نظیر نقاشی ،عکاسی ، سفال و سرامیک ، تصویر سازی ،مجسمه ،گرافیک از هنرمندان صاحب نام و برجسته استان نیز تجلیل به عمل خواهد آمد .

«سالانه هنرهای تجسمی» سفال و سرامیک در شهر زاهدان شامل جلسات هم اندیشی و نشست های تخصصی است که این برنامه ها در روز پنجشنبه ،دوم اسفند درسالن اشراق در دو قسمت صبح ساعت 10 تا 13 و عصر 14 تا 17 برگزار خواهد شد .

قسمت نخست این نشست ها در باب اقتصاد هنرهای تجسمی است و «دکتر حمید رضا ششجوانی » درباره گرایش های نظری در تبیین اقتصاد هنر از امر روزمره تا آثار تجسمی سخنرانی خواهند کرد سپس تریبون را به « دکتر محمد رضا مریدی» می دهند تا نشان ملی صنایع دستی در ایران را آسیب شناسی کند و سپس «دکتر سجاد باغبان ماهر» در مورد گالری و نظام توزیع و مصرف آثار تجسمی در ایران به بحث و تبادل نظر می پردازند .

در بخش عصر ،پنجشنبه دوم اسفند، نشست های تخصصی در باب ظرفیت های هنر عمومی بدین شرح است : «زروان روح بخشان » به موضوع گونه شناسی هنر عمومی در ایران توجه خواهند داشت . «دکتر فواد نجم الدین » از دیگر سخنرانان این برنامه است که درباره  نظام مدیریت و سفارش پروژه های هنر عمومی صحبت می کند  . سپس پنل آسیب شناسی و ظرفیت های هنر عمومی در ایران توسط دکتر حمید رضا ششجوانی ،زروان روح بخشان و دکتر فواد نجم الدین بررسی خواهد شد . 

گفتنی است ، این رویداد که در مجتمع فرهنگی هنری زاهدان، دانشکده هنر و معماری زاهدان، نگارخانه فردوسی زاهدان و روستای کلپورگان برگزار می شود ؛شامل برنامه هایی نظیر نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان استان، جلسات هم‌اندیشی هنرمندان، برگزاری کارگاه‌های عملی، برپایی نشست‌های تخصصی و بازدیدهای علمی است.  

درادامه این برنامه هنرمندان و علاقمندان از روستای فرهنگی ـ تاریخی کلپورگان به عنوان مرکز سفال و سرامیک کشور بازدید خواهند کرد.این رویداد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان و انجمن هنرمندان سفالگر ایران و با حضور هنرمندان، پژوهشگران و پیشکسوتان استانی و کشوری برپا می شود. 

 

 

 

۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید