اخبار

حمید قبادی در اختتامیه جشنواره مد و لباس فجر : علاقمندی ایرانیان به لباس ایرانی بیشتر شده است

حمید قبادی در اختتامیه جشنواره مد و لباس فجر : علاقمندی ایرانیان به لباس ایرانی بیشتر شده است
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد علاقمندی ایرانیان به لباس ایرانی بیشتر شده است و این از تلاش طراحان و تولیدکنندگان برخاسته است

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس فجر، حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد  و لباس کشور، در اختتامیه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر درباره روند برگزاری هشتمین جشنواره فجر گفت:  ده ماه پر فراز و نشیب  را پشت سر گذاشتیم که هشتمین رویداد مد و لباس فجر را رقم بزنیم، این جشنواره حاصل جلسات و ساعت های طولانی است، بازخوردهایی که از مخاطبان در فضای مجازی گرفته میشد نشان از تایید هشتمین جشنواره مد و لباس فجر است.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس افزود:  طراحان و تولید کنندگان سعی می کنند فارغ از رتبه ها سهم موثری در جشنواره مد و لباس فحر داشته باشند ، طراحان لباس اثبات کردند می توانند اثر بخش باشند و نشان دادند دررسخت ترین شرایط کشور اتفاقی را رقم زدند که موجب تعجب همگان شده است.

وی خاطر نشان کرد: در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر گام هایی برداشته شد و تلاش های صورت گرفته که اندکی از آن به ایرانیان و جهانیان نشان داده شد، امیدوارم  توانمندی های طراحان و تولید کنندگان به همه دنیا نشان داده شود و باید گام های جدی تری در این مسیر برداشته شود.

حمید قبادی با بیان اینکه حوزه مد و لباس به سمت قطع وابستگی به پوشاک خارجی می رود، اظهار کرد:   با وجود شما طراحان و تولید کنندگان لباس ما به سمت خودکفایی و قطع  وابستکی به پوشاک خارجی حرکت می کنیم،  طراحان می توانند جایگزین وابستگی به نعنای استقلال را فراهم کنید.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس  با بیان اینکه با تلاش طراحان موضوع  مد و لباس وارد خانواده ها شده است، گفت: هشتمین جشنواره مد و لباس فجر علاوه بر بازدید کنندگان تخصصی جمعی از مردم را نیز همراه خود داشت که طراح نبودند این نشان می دهد موضوع مد و لباس وارد سطح خانواده ها شده است ، گزارش مرکز آمار ایران نشان می دهد که علاقمندی ایرانیان به لباس ایرانی بیشتر شده است و این از تلاش طراحان و تولیدکنندگان برخاسته است.

حمید قبادی بر توجه به آموزش در حوزه مد و لباس و اعتلای حرفه ای طراحان مد تاکید کرد و اظهار کرد: یکی از سیاست های جدی ما حرفه ای شدن است که در همین راستا آموزش را سرلوحه کار قرار داده ایم .

وی از طراحان و تولیدکنندگان لباس خواست که از نقد و انتقاد نهراسند و گفت: در سال ۹۸ بگذارید نقد شوید باید گفتگو کنید و آستانه تحملتان را بالا ببرید تا ارتقائ پیدا کنید.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس خاطر نشان کرد: ارتباط خوب بخش صنعت و پارچه، طراحی پارچه با تولید کنندگان و طراحان زمینه دسترسی مردم به لباس ایرانی را فراهم می کندهمین زمینه ای را برای طراحان و تولید کنندگان فراهم‌ می کند که از پارچه ایرانی استفاده کنند .

حمید قبادی تصریح کرد: هدف هویت بخشی و صیانت از حوزه مد و لباس است و نهادهای دولتی باید زمینه کار طراحان و تولیدکنندگان پوشاک را فراهم کنند و ما با بستر سازی قانونی این فعالیت را تسهیل کنیم ، همراهی و هماهنگی طراحان با کارگروه ساماندهی مد و لباس اثر بخشی آنها در جامعه را بیشترمی کند.

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با حضور سید محمد مجتبی حسینی  معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی دبیرکارگروه مد و لباس کشور، ، صدیقه‌پاک بین دبیر جشنواره عصر روز دوشنبه ٦ اسفند در تالار وحدت برگزار شد .

۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید