اخبار

دومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی

دومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی
دومین جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 29 و 30 فروردین ماه 1398 در تالاب کچی نمکزار نهبندان ،خراسان جنوبی برگزار خواهد شد .

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، بلقیس افضلیان؛ دبیر جشنواره گفت: در این دوره جشنواره 25 گروه دونفره در بخش مسابقه15 گروه بومی و 10 نفر از اساتید برجسته انجمن مجسمه سازان ایران شرکت خواهند داشت .

مسئول کارگاه جشنواره ادامه داد: ما در سال 96 فراخوانی برای دومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی منتشر کردیم که متاسفانه به علت خشکسالی و مناسب نبودن فضای جوی، جشنواره در سال 97 برگزار نشد و اکنون که آب و هوا و وضعیت محیطی تالاب آماده برگزاری جشنواره است؛ دومین دوره این رویداد را با حضور 25 گروه دو نفره شامل یک هنرمند اصلی و یک دستیار در روزهای 29 و 30 فروردین ماه برپا خواهیم کرد .

این کارشناس هنری اداره کل خراسان جنوبی افزود: این دومین دوره جشنواره مجسمه های نمکی در حوزه ملی است در صورتی که ما پیش از این نیز جشنواره را در محدوده منطقه ای و استانی برگزار کرده بودیم. در روز اختتامیه داوران پنج گروه را به عنوان گروه برتر معرفی کرده و جوایزی به آنها اهدا خواهد شد.

او با بیان اینکه گروه های بومی همیشه در کنار ما  هم حضور داشتند. افزود: هنرمندان بومی و محلی همیشه در بخش جنبی جشنواره درکنار ما حضور داشتند آنها در این دوره نیز آثاری را خلق خواهند کرد که به صورت جداگانه داوری شده و جوایزی نیز به آنها تعلق خواهد گرفت. این گروه ها در واقع هنرمندان منطقه ای روستاهای اطراف هستند که در کنارما شروع به فعالیت خواهند کرد.

دومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی از عصر 28 فروردین ماه با برگزاری کارگاه توجیهی آغاز و بعد از ظهر 30 فروردین با برپایی مراسم اختتامیه و معرفی گروه های برتر پایان می یابد .

این رویداد هنری با حمایت اداره هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کیلومتر 100 جاده بیرجند به نهبندان، تالاب کجی نمکزار نهبندان برگزار خواهد شد.

 

۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید