اخبار

ایلام چهارمین شهرمیزبان نمایشگاه عکس خیام

ایلام چهارمین شهرمیزبان نمایشگاه عکس خیام
نمایشگاه ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام 28 فروردین ماه در ایلام برگزار می شود.

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، علی سامعی، دبیر جشنواره بین‌المللی عکس خیام با اعلام خبر فوق گفت : ایلام چهارمین شهر میزبان نمایشگاه عکس خیام است . پیش از این ششمین جشنواره عکس خیام در تهران ،کرج ،قم  برگزار شده است.

سامعی افزود : برنامه جشنواره بین المللی خیام از ابتدا به این شکل بوده که نمایشگاه را در شهر های مختلف ایران و حتی خارج از ایران بچرخانیم . هدف از این کار این است که کشورهای مختلف با عکاسی هنری ایران و هنرمندان ایرانی بیشتر آشنا شوند و هنرمندان شهرستانی نیز با عکاسی روز دنیا نزدیک تر گردند .

وی با بیان این نکته که استقبال شهرستان ها از نمایشگاه بیشتر از حد تصور است .گفت :استقبال علاقمندان و هنرمندان در شهرستان های مختلف از نمایشگاه عکس خیام دور از تصور است. برآورد ما با توجه به سال های گذشته این است که در حدود 50 هزار نفر از نمایشگاه دیدار خواهند کرد . مثلا در دوره های گذشته  از نمایشگاه خیام در شهر چابهار در یک روز 3000 نفر بازدید داشتیم .  

سامعی از سیاست های اداره کل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد تقدیر کرد و ادامه داد : هر ساله حمایت هایی برای برگزاری جشنواره بین المللی عکس خیام می شده ولی سیاست های جدید به تمرکز زدایی از مرکز و پایتخت اعتقاد دارد و در صدد برگزاری رویدادهای هنری در شهرستان هاست . مانیز معتقدیم برای هنرمندان شهرستانی شرکت در نمایشگاه و رویدادهای هنری در پایتخت بسیار سخت است در همین راستا از ابتدای برگزاری جشنواره بین المللی عکس خیام از سال 92 برپایی نمایشگاه را در شهرستان ها و حتی کشورهای مختلف دنیا در دستور کار قرار دادیم .

دبیر جشنواره بین‌المللی عکس خیام اضافه کرد : در این دوره 127 اثر به بخش نمایشگاهی جشنواره خیام راه یافته که ما این آثار را بر طبق بزرگی و یا محدودیت فضای نمایشگاهی به شهرهای مختلف ایران می بریم . برای نمایشگاه خارج از کشور نیز سعی ما بر این است که هر دوره در هر 5 قاره دنیا نمایشگاه برگزار کنیم . تا کنون در کشورهای یونان،فرانسه،آرژانتین ،افریقای جنوبی ،چین ،تاجیکستان ،ترکیه ،عمان و... آثار جشنواره بین المللی عکس خیام به روی دیوار رفته است .

گفتنی است ،نمایشگاه ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام 28 فروردین ماه 98 در نگارخانه استاد صندوق آبادی شهر ایلام گشایش می یابد و تا یکم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت .

شایان ذکر است ، در ششمین دوره جشنواره بین المللی عکس خیام 13409 قطعه عکس از هنرمندان 50 کشور به دبیرخانه این جشنواره رسید. جشنواره بین‌المللی عکس خیام با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و نیز به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی در ایران (فیاپ) یعنی کلوپ عکس فوکوس - وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» - برگزار می شود.

 

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید