اخبار

سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری:نمایشگاه عکس افغانستان در نیاوران بستر مناسبی برای همدلی است

سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری:نمایشگاه عکس افغانستان در نیاوران  بستر مناسبی برای همدلی است
سیدمحمد مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از نمایشگاه «افغانستان، فرهنگ و زندگی در رمضان» گفت: این نمایشگاه می‎تواند بستر فوق‌العاده‎ای برای همدلی‎ها و اشتراکات باشد.

به گزارش روابط  عمومی بنیادآفرینش های هنری نیاوران در بازدید  سیدمحمد مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی سید عباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران محمدموسی اکبری و فاطمه اکبری هنرمندان عکاس افغانستانی توضیحاتی را در خصوص این نمایشگاه ارائه دادند .

حسینی در پایان این بازدید در گفتگویی با ذکر این مطلب که نمایشگاه عکس افغانستان نمایشگاه مربوط به فرهنگ و مردمان دوست و برادر ما افغانستان به ویژه در ماه مبارک رمضان است خاطر نشان کرد : این نمایشگاه  یک‌ مجموعه کامل از آداب، سنتها و حالات انسانی در یکی از مهمترین ماه های  سال است که تمام مسلمانان با نگاه ویژه‌ای به آن توجه دارند. بیآلایشی،  تنوع و در عین حال صحنههای متنوعی که از حالات مختلف زندگی در این نمایشگاه بود  میتواند دلهای ما را به هم نزدیک کند چرا که مشترکات فراوانی در فرهنگ و آداب ما هست.

معاون هنری وزیر ارشاد  درباره مشکلات سیاسی موجود و اظهار نظر هایی در خصوص حضور مردم افغانستان  در ایران،  ارتباط میان هنرمندان دو کشور را بسیار مستحکم عنوان کرد و گفت: «هنر و هنرمندان مثل نسیم هستند و آثارشان به روانی نسیم از مرزی به مرز دیگر میرود و چشمها و دلها را مهمان می کند. تمام مسولان بر این باورند که مشکلاتی که در عرصه اقتصادی پیش آمده مشکلات کوتاه مدتی هستند و انشالله مرتفع میشود. ما همیشه در طول تاریخ به زبان هنر سخن گفتهایم، در آینده نیز از این منظر دلپذیر با جهان صحبت خواهیم کرد و مکارم و بزرگیهای فرهنگ خودمان را به دنیا نشان خواهیم داد. البته جذابیتهای که در اقصی نقاط دنیا هست و رشتههای الفتی که میان ملتهای مختلف وجود دارد از دریچه هنر قابل بررسی است و فکر می‌کنم این نمایشگاهها، کنسرتها و نمایشها میتوانند بستر فوق‌العادهای برای همدلیها و اشتراکات باشند.

نمایشگاه «افغانستان، فرهنگ و زندگی در رمضان»، دربرگیرنده عکسهای محمدموسی اکبری و فاطمه اکبری، از هنرمندان افغانستان،  از 20 تا 31 اردیبهشت در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان میتوانند جهت بازدید از این نمایشگاه همه روزه از ساعت 16 تا 22:30 به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.


۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید