اخبار

نمایشگاه عکس و چیدمان در گالری فرمانفرما؛ روایتی از خرمشهر

نمایشگاه عکس و چیدمان در گالری فرمانفرما؛ روایتی از خرمشهر
نمایشگاه عکس و چیدمان «خرمشهر +۳۰» با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گالری فرمانفرما برپاست .

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، در این نمایشگاه  36 عکس و چیمان به نمایش گذاشته شده که همگی روایت تاریخی و انتزاعی از آزاد سازی خرمشهر، مقاومت مردم شهر و خرمشهر در سال های پس از آزادی را به تماشا گذاشته اند .

طرح نمایشگاه«خرمشهر 30+» به کیوریتوری «فریدون فربود» اسفندماه سال گذشته برای هنرمندان عکاس و انجمن دفاع مقدس ارسال شده و نهایت 13 هنرمند برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردند . در میان هنرمندان نمایشگاه، محمد فرنود ،محسن راستانی و جاسم غضبانپور سه عکاسی بودند که در زمان جنگ و آزاد سازی خرمشهر در شهر حضور داشتند و آثارشان مستند گونه است . بقیه هنرمندان نیز عکس ها و چیدمان های مفهومی از خرمشهر را به تصویر کشیدند . ختم کلام این نمایشگاه قطعه عکسی از «مهدی مقیم نژاد » است .

خط روایی «خرمشهر 30+» از خرمشهر قبل از جنگ آغاز و تا امروز را در آثار 13 هنرمند در 36 اثر عکس ،چیدمان ،ویدئو آرت و یک قطعه موسیقی به نمایش گذاشته است. در کنار عکس ها و چیدمان ها در این نمایشگاه، پیمان ابدالی هنرمند موزیسین نیز قطعه موسیقی را خلق کرده که در طول زمان نمایشگاه در گالری فرمانفرما پخش می شود تا مخاطب با تصاویر قرابت بیشتری را احساس کند .

گفتنی است در این نمایشگاه که با مشارکت اداره کل هنرهای تجسمی برگزار شده ،آثاری از پیمان ابدالی، سعیده افروخته، آرمین امیریان، بهروز بادروج، رودابه باقری نژاد، ساسان توکلی فارسانی، محسن راستانی، امید شلمانی، احسان ضیایی، جاسم غضبانپور، محمد فرنود و مهدی مقیم نژاد به نمایش در آمده است .

شایان ذکر است، نمایشگاه عکس و چیدمان «خرمشهر +۳۰» تا تاریخ دهم خرداد ماه در گالری فرمانفرما به نشانی : خیابان کریمخان زند، خردمند شمالی، کوچه اعرابی ۲ برپاست و علاقمندان می توانند همه روزه (به جز دوشنبه و جمعه ) از ساعت 16 تا 19 از این آثار دیدن نمایند .

۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید