اخبار

گواهی درجه یک هنری به سه هنرمند تجسمی اهدا شد

گواهی درجه یک هنری به سه هنرمند تجسمی اهدا شد
گواهی درجه یک هنری فیروزه گل‌محمدی، حبیب‌اله صادقی و مسعود نجابتی در مراسمی به این هنرمندان اهدا شد.

مراسم اهدای درجه یک هنری به سه نفر از هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی، عصر سه شنبه 28 خرداد در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این برنامه با حضور سید مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی؛ محمد طباطبایی، دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران و احمد صدری رئیس کمیته تخصصی هنری شورای ارزشیابی هنرمندان، گواهینامه‌های درجه یک هنری فیروزه گل‌محمدی، حبیب اله صادقی و مسعود نجابتی که در شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران تایید و تصویب شده بود، به این هنرمندان اهدا شد.


سید مجتبی حسینی در بخشی از این مراسم گفت: هنرمندان زمانی که مورد پذیرش خاص و عام قرار می‌گیرند و به اجماع می‌رسند، نیاز به هیچ گواهی‌نامه و مدرکی ندارند. سه هنرمندی که امروز در این محل حاضر هستند از سالها پیش مورد قبول خاص و عام بوده و به عنوان ستارگان هنر ایران درخشیده‌اند، اما این گواهینامه به جهت این که از گوشه‌ای از بزرگواری و آفرینشگری آنها قدردانی شود، به آنان اهدا می‌شود.

هادی مظفری نیز گفت: نکته مهم خوشنامی شما هنرمندان در عرصه هنر است و با اعتقاد کامل می‌گویم همه جا سخن از بزرگی و توانمندی شما در هنر است. افتخار ماست که امروز گواهی درجه یک هنری تقدیم شما می‌شود و به داشتن چنین قله‌هایی در هنر تجسمی کشور افتخار می‌کنیم.

سید محمد طباطبایی نیز در این مراسم گفت: امیدواریم که قدر و شان هنرمندان را بدانیم، این هنرمندان اعتبار خود را سال ها پیش در جامعه یافته اند.

احمد صدری نیز در ادامه گفت: عده ای اهل نظر هستند و افرادی در زمینه عمل متمرکزند، اما افراد و هنرمندانی هستند که اجماع نظر و عمل در آنان دیده می شود.


۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید