اخبار

شاه‌آبادی: بنیاد ملی مد و لباس از ایده و آرمان‌‌های طراحان صیانت می‌کند

شاه‌آبادی: بنیاد ملی مد و لباس از ایده و آرمان‌‌های طراحان صیانت می‌کند
مراسم افتتاحیه بنیاد ملی مد و لباس صبح یک شنبه 25 تیرماه با حضور سید محمد حسینی؛ وزیر ارشاد، حمید شاه‌آبادی معاون امورهنری وزیر ارشاد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قادرآشنا مدیر مرکز هنرهای نمایشی، علی‌اصغر امیرنیا سرپرست مرکز هنرهای تجسمی و برخی دیگر از مسئولان در ساختمان بنیاد ملی مد و لباس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور هنری وزیر ارشاد در این مراسم با اشاره به اینکه بنیاد ملی مد و لباس همه مسائل عفاف و حجاب را حل نمی‌کند بلکه برای بهبود مد و لباس در جامعه تشکیل شده است، گفت: این بنیاد می‌تواند مرکزی برای صیانت از آرمان‌های طراحان باشد تا همه تلاش‌ها در جامعه جلوه‌گر شود.

در بخشی از این مراسم، شاه آبادی، گفت: گام آغازین این حرکت تشکیل کار گروه مدو لباس در سال 89 بود که با نگاه دانش بنیاد و علمی در حوزه مد و لباس همراه بود، که مسلما چنانچه برنامه ریزی کلان را در گام نخست مد نظر قرار نمی دادیم امروز به این نقطه نمی رسیدیم.

معاون امور هنری وزیر ارشاد افزود: مطالعات در این مرحله باعث شد که نقشه راه تدوین شود و این امر سبب راه اندازی پارک فناوری مد و لباس و تاسیس بنیاد ملی مد و لباس به عنوان طرحی جامع جهت حل دغدغه‌های طراحان شد.

وی با اشاره به عرضه چادر در نمایشگاه قرآن و همچنین مانتو در آبان ماه در نمایشگاه های فصلی، گفت: با برگزاری نمایشگاه‌های مد و لباس سعی در شناخت سلایق مخاطبان داشتیم تا به نوعی با آنان ارتباط برقرار کنیم.

شاه آبادی برگزاری نمایشگاه مد و لباس فجر را نقطه اوج فعالیت کارگروه مد و لباس دانست و تصریح کرد: نخستین نمایشگاه مد و لباس در سال گذشته با نظر وزیر ارشاد برای شناخت دقیق مخاطب و هویت‌دهی به طراحان برگزار شد که این نمایشگاه نقطه اوج فعالیت کارگروه مد و لباس بود.

بنیاد ملی مد و لباس حلقه وصلی برای فعالان این عرصه است

وی با اشاره به اینکه مجموعه مد و لباس به عنوان نظامی منسجم شکل گرفت، خاطر نشان کرد: نمایشگاه مد و لباس نظام و حلقه وصلی برای فعالان این عرصه بود که با توجه به حساسیت این بنیاد باید از اقدامات شتاب زده جلوگیری کنیم و در آغاز گام دوم ظرفیت ها و استعدادها را بشناسیم.

معاون امور هنری وزیر ارشاد ادامه داد: بنیاد ملی مد و لباس می تواند مرکزی برای حمایت از طراحان باشد و از آرمان ها و ایده های آنان صیانت کند تا همه تلاش ها در جامعه جلوه گر شود. همچنین این بنیاد همه مسائل عفاف و حجاب را حل نمی کند بلکه مرکزی برای بهبود مد و لباس در جامعه است.

بخش خصوصی باید نظام عرضه و تقاضا را کنترل کند

شاه آبادی با اشاره به اینکه باید به ظرفیت بخش خصوص توجه کرد، تصریح کرد: همه افراد باید به اندازه ظرفیت خود در این حوزه نقش ایفا کنند چراکه بدون حمایت و مشارکت بخش خصوصی این امر محقق نمی شود.

وی با اشاره به اینکه در گام دوم قصد داریم محصولاتی که در نمایشگاه مد و لباس فجر راه یافته وارد بازار کنیم،تاکید کرد: امروز به همه فعالان عرصه مد و لباس اعلام می داریم که همه هزینه‌های طراحان پرداخت می شود.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: در گام نخست از طراحان حمایت کردیم و در گام بعدی بر روی برنامه سازی تاکید می‌کنیم. امیدواریم در آینده شاهد برندهای ایرانی اسلامی باشیم و تا پایان دولت دهم مرحله دوم به خوبی اجرایی شود.

۲۶ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید