اخبار

شاه آبادی: اکسپو 91 نشانگر پیشتازی کشور در عرصه فرهنگ و هنر است

شاه آبادی: اکسپو 91 نشانگر پیشتازی کشور در عرصه فرهنگ و هنر است
مراسم اختتامیه اکسپو 91 با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی معاونت هنری وزارت ارشاد، علیرضا حسینی مدیرعامل بنیاد رودکی، اصغر امیرنیا سرپرست مرکز تجسمی شامگاه یکشنبه 25 تیرماه در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور هنری در این برنامه گفت: امیدواریم اکسپو 91 نقطه آغازی باشد برای این دغدغه ملی که کشوری با چنین جایگاهی در فرهنگ و هنر، همچنان پیشتاز باشد.

شاه آبادی همچنین ادامه داد: برای تقریب به ذهن و طرح مسئله از ارتباط دانشگاه و صنعت شروع می کنم. سال هاست در ارتباط صنعت و دانشگاه حرف و حدیث های فراوانی وجود دارد. برخی معتقدند هر کس در رشته ای که تحصیل کرده، سر جای خودش نرفته است.

وی ادامه داد: برای حل این معضل در دانشگاه ها دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه برقرار شد و در صنعت جذب دانشگاهیان بیشتر مورد توجه قرار گرفت. در ارتباط هنر با اقتصاد نیز چنین فضایی وجود داشت. البته شأن هنر عجل بر سایر حوزهاست.

معاون وزیر در امور هنری تصریح کرد: به لطف توانایی ها و ظرفیت هنرمندان، کشور ما بزرگترین تولید کننده آثار هنری است. هنری ارزشمند و پر محتوا که برگرفته از فضایی است که هنرمند در آن رشد و نمو کرده است.

شاه آبادی تصریح کرد: همین که جرقه ای زده شد و دو فضای هنر و اقتصاد به لحاظ مفهومی کنار هم قرار گرفتند، بسیار ارزشمند است. ما به این می بالیم که این دو حوزه در کنار هم قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه در اکسپوی 91 خرید آثار هنری به یک دغدغه ملی تبدیل شد، گفت: اکسپو 91 فقط برای دستگاه های دولتی نبوده، بلکه در این رویداد ملی خرید آثار هنری از سوی مردم هم موفق بود، یعنی خریداران مردمی هم در این اکسپو فعال بودند.

شاه آبادی خاطرنشان ساخت: در دوره وزارت آقای دکتر حسینی همه دیدگاه ها و دستورات ایشان و قوانین و مأموریت های مربوط به معاونت امور هنری با تلاش همکاران من به ثمر رسیده است و برگزرای اکسپو 91 هم در همین راستا بود. تلاش کردیم تا به قانون خرید آثار هنری عمل شود.

وی در خاتمه تأکید کرد: امیدواریم این اکسپو نقطه آغازی باشد برای این دغدغه ملی که کشوری با چنین جایگاهی در فرهنگ و هنر، همچنان پیشتاز باشد.

۲۶ تیر ۱۳۹۱ ۱۳:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید