اخبار

دردیدار معاون هنری و مدیران با وزیر

دردیدار معاون هنری  و مدیران با  وزیر
برنامه های سال 1390 معاونت هنری به تایید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید
دکترحمید شاه آبادی و مدیران ستادی معاونت هنری در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مهمترین برنامه های خود را به تایید دکتر سید محمد حسینی رساندند.
به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این دیدار که با حضور دکتر "سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، "حمید شاه آبادی " و مدیران بخش های مختلف این معاونت برگزارشد برنامه های حوزه های مختلف هنرهای نمایشی ، هنرهای تجسمی ، موسیقی و حوزه آموزش به تایید وزیر فرهنگ  و ارشاد اسلامی رسید.
دراین دیدارکه درسالن کنفرانس وزارت خانه مطبوع برپا شد " حمید شاه آبادی " معاون هنری  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سال 1389 را سالی پر باربرای حوزه معاونت هنری برشمرد.
وی گفت : در حوزه هنرهای نمایشی بحث نخست ایجاد اشتغال برای هنرمندان تئاتر است که امسال (سال 1390) گام های مهمی در این حوزه برداشته خواهد شد .
معاون هنری در ادامه استقرارگروه های تئاتری در فضای کالبدی (سالن ها) ، مدیریت برمنابع مالی ، راه اندازی تئاترسیار، توجه جدی به تئاترخیابانی ، ایجاد دفاتر تخصصی در حوزه هنرهای نمایشی و... را از مهمترین برنامه های معاونت هنری درحوزه هنرهای نمایشی در سال 90 برشمرد .
 وی همچنین در حوزه هنرهای تجسمی گفت : طرح پاویون هنرایران ، راه اندازی اکسپوی مجازی در داخل و خارج از کشور و... از برنامه های مهم معاونت هنری درعرصه هنرهای تجسمی است .
شاه آبادی در تشریح برنامه های حوزه موسیقی در سال 90 گفت : سبد شنیداری جامعه باید تغییر کند وی ساماندهی عرصه تولیدات موسیقایی را از برنامه های معاونت هنری در سال 90 دانست .
معاون هنرافزود : از این پس آلبوم های موسیقی توسط چهار شورای تخصصی در حوزه های مختلف به سرعت بررسی و منتشر خواهد شد .
 وی در تشریح برنامه های حوزه مد و لباس نیز گفت : در سال 89 دو نمایشگاه مد و لباس و هفت نشست تخصصی دراین حوزه برگزار شد که ادامه این روند می تواند ما را به ژورنال نهایی ایرانی و اسلامی مد  و لباس نزدیک کند .
درادامه " حسین مسافر آستانه " مدیر کل هنر های نمایشی گزارشی از فعالیت های این حوزه را ارائه کرد وی گفت : حوزه تئاتر کشور را اگر از دو منظر آماری و رخداد های مهم  تئاتری بررسی کنیم  سال 89 سالی موفق برای تئاتر کشور بوده است .
آستانه در ادامه افزود : در سال گذشته مجموعا 645 نمایش اجرا شده است که از این میان 222 نمایش با حمایت مستقیم مرکز هنر های نمایشی تولید شده است .
وی در ادامه گفت : در سال گذشته 137 قرارداد تولید تئاتر منعقد شده است که از این تعداد 65 قرارداد در نیمه نخست سال و 78 قرارداد در نمیه دوم سال منعقد شده است .
 
مدیر کل هنر های نمایشی افزود : در سال گذشته و در نیم سال دوم  ، قرارداد های مشارکتی و با رویکرد جدید حالت اجرایی به خود گرفت که 86 نمایش کمک هزینه اجرا دریافت کردند .
مسافر آستانه تدوین آیین نامه های جدید اجرایی و اجرای طرح ساماندهی و استقرار گروه های تئاتر را از برنامه های سال گذشته مرکز هنرهای نمایشی دانست که در سال 90 تکمیل خواهند شد .
در ادامه این نشست "علی ترابی " سرپرست دفتر موسیقی تعامل با برجسته ترین موسیقی دانان کشور تشکیل مجدد ارکستر ملی ، برگزاری مجدد جشنواره موسیقی نواحی پس از شش سال تعطیلی ، رشد قابل توجه اجرای صحنه ای موسیقی ، ارائه 458 مجوز آلبوم موسیقی ، 33 اجرای ارکستر در سال 89 ، راه اندازی چهار شورای تخصصی در حوزه موسیقی را از جمله فعالیت های حوزه موسیقی در سال گذشته دانست که در سال 90 استمرار می یابد .
در ادامه این نشست "محمود شالویی" مدیر کل هنرهای تجسمی در تشریح برنامه های این حوزه گفت : سال 89 سالی پر بارهم در حوزه داخلی و هم در حوزه خارجی برای عرصه هنرهای تجسمی بود.
وی برپایی نخستین دو سالانه خوشنویسی ، احیا هنر خیالی نگاری و نقاشی قهوه خانه ای و برپایی هفدهمین جشنواره تجسمی در شهر گرگان را از مهمترین دست آورد های حوزه تجسمی در سال 89 برشمرد .
شالویی گفت : در جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر سال گذشته حدود 6 هزارهنرمند با 22 هزار اثر هنری در 20 مرکز استانی حضور یافتند .
وی در ادامه گفت : در سال 89 آمار نگارخانه های ما در سراسر کشور به بیش از چهار صد نگار خانه رسیده است .
 مدیر کل هنر های تجسمی افزود : حضورهنرمندان ایرانی در سه رویداد بزرگ جهانی در پکن ،  داکا و بینال معماری جهان ، افتخار بزرگی در حوزه هنرهای تجسمی کشور است .
در ادامه "عیسی کشاورز" مدیر کل دفتر آموزش به تشریح فعالیت های این حوزه پرداخت. وی تدوین سند ملی آموزش فرهنگ وهنر ، باز آموزی و ایجاد دوره های باز آموزی ، کمک به آموزشگاه ها در بخش عمومی ، سواد آموزی هنر و معرفی جایگاه آموزش هنر را ازعمده فعالیت های حوزه آموزش در سال 89 برشمرد .
مدیر کل دفتر آموزش در ادامه گفت : راه اندازی کمیته آموزش در شورای انقلاب فرهنگی ، راه اندازی سامانه آموزش با بیش از 145 هزار بیننده ، ارائه کد شناسه ملی چهارده رقمی به آموزشگاه های هنرو...  را از جمله فعالیت های این حوزه در سال 89 دانست .
در اد امه این نشست "حسین پارسایی " مدیرعامل بنیاد رودکی به تشریح فعالیت های این بنیاد در دو شاخه عمرانی و هنری پرداخت .
وی : احداث سالن حافظ  و راه اندازی کارگاه  دکور و لباس را از جمله فعالیت های این بنیاد در سال جاری برشمرد .
در پایان این نشست دکتر " سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تعهد مدیران و دقت آنها در پیگیری امور فرهنگی و هنری را ستودنی دانست .
وی گفت : کار درعرصه فرهنگ وهنر بسیار متفاوت ودشوار است ، تفاوت عمده فعالیت در حوزه فرهنگ وهنر با دیگر حوزه های این است که تلاش آنها عموما سخت افزاری است و به سرعت دیده می شود اما  در حوزه فرهنگ وهنر باید تلاش بسیاری کرد تا در جامعه محسوس باشد.
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت : در فعالیت های خود در عین حالی که باید به اقدامات مثبت و تاثیرگذار گذشته ادامه داد می بایست برنامه های جدیدی تعریف کرد تا روحیه جهادی خود را بهتراز گذشته نشان دهیم .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تصریح کرد : آینده نگری ، طراحی و برنامه ریزی و جدیت در امور و داشتن صبر و استقامت در اجرای کارهای مفید برای جامعه فرهنگ و هنر کشور و داشتن حسن نیت      می تواند ما را موفق کند .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : توجه به نقدهای اهالی رسانه و منتقدین ، تعامل با اهالی فرهنگ و هنر همراهی با سیاست های کلان کشور و هدفگذاری مناسب برنامه ها را از جمله اموری دانست که در حوزه مدیریتی باید به آن توجه داشت .
وی گفت : امروز نگاه دنیا به ایران است پس برای انجام کارهای بزرگ هراسی به دل راه ندهید و مصمم تر از قبل بکوشید.
دکتر حسینی در ادامه تصریح کرد : در فعالیت های خود دیدگاه ها و نظرات هنرمندان و اهل نظر را  اعمال کنید زیرا در این طی طریق بسیاری از نظرات می تواند راه گشا باشد .
 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشراف بر فعالیت های هنری و حضور بین المللی را دو  اصل مهم  در برنامه های حوزه هنر کشور دانست .
در پایان این نشست "حمید شاه آبادی " معاون هنری حضور گروه های قدرتممند در رویداد های بین المللی ، راه اندازی کارگروه های تخصصی هنر در استان ها ، جذب اعتبارات استانی در فعالیت های هنری ، استفاده مناسب از امکانات دیگر سازمنان ها در برنامه های کلان هنری ، برگزاری هفته فرهنگی استان ها ، پیگیری دریافت مجوزنشریه تخصصی  و ... را از جمله برنامه های معاونت هنری در سال 90 دانست .
گفتنی است در این جلسه تمامی مشاوران ، مدیران کل و مدیران ستادی معاونت هنری شاه آبادی را همراهی می کردند .
 
 
 
 
۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۱:۴۶
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید