اخبار

طراح پوستر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان:سعی کردم به پویایی و خلاقیت توجه کنم

طراح پوستر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان:سعی کردم به  پویایی و خلاقیت توجه کنم
حامد حکیمی طراح پوستر بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان درباره هویت بصری و طراحی پوستر جشنواره گفت : سعی کردم در طراحی هویت بصری جشنواره هنرهای تجسمی جوانان به پویایی و فضای خلاقیت و نوآورانه جوانان توجه کنم.

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی؛ حامد حکیمی مدیر هنری بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان درباره سبک کار خود در طراحی پوستر جشنواره گفت: هنگامی که قرار شد پوستر جشنواره را طراحی کنم باز هم از حروف و تایپوگرافی استفاده کردم. بهره گیری از حروف فارسی تقریبا به سبک کاری من تبدیل شده است.

حکیمی در ادامه گفت : برای رسیدن به تصویری از شعار جشنواره ـ نرسیده به درخت دو قدم مانده به گل ـ از 2 نماد بهره گرفتم. نخست مثلث مخروطی پایین که نماد درخت است و دوم دایره بالا که نشان دهنده گل است. در این شعار به وجود آمدن گل از درخت برایم اهمیت داشت و درختی که گل آفریده است که به واقع همان دایره ها هستند و این تصویر سازی تداعی کننده شعار جشنواره است.

طراح پوستر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان افزود: در ساخت هویت بصری جشنواره ها، گرافیک امروز ایران می تواند با بهره گیری از حروف فارسی و حرکاتی که این حروف ایجاد می کنند اتفاقات جذابی را رقم بزند. در واقع حروف فارسی وسیله ای عالی برای ایجاد فضاهای ایرانی تازه است و در این طراحی هویت بصری و همچنین طراحی پوستر، سعی کردم اعلانی را به مخاطب عرضه کنم و با استفاده از رنگهای زنده و شاداب و مناسب با روحیه جوانان این طراحی انجام گرفت.

حکیمی در پایان گفت : پوستر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان کاملا فرمالیستی است که فرم حروف در آن نقش مهمی دارد.

بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان به دبیری رضوان صادق زاده از 30 مرداد تا 3 شهریور در ایلام برگزار می شود.

 

۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید