اخبار

انتشار فراخوان مستقل 7بخش فرهنگی - هنری جشنواره حضرت علی اکبر (ع)

انتشار فراخوان مستقل 7بخش فرهنگی - هنری جشنواره حضرت علی اکبر (ع)
در اولین جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره حضرت علی اکبر (ع)، معاون امور هنری گفت تاکید داریم که فراخوان 7بخش فرهنگی - هنری جشنواره حضرت علی اکبر(ع) مستقل انتشار یابد.
<:xml><:xml>

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اولین جلسه سیاست گذاری و بررسی فعالیت های صورت گرفته جشنواره حضرت علی اکبر(ع)، با حضور حمید شاه آبادی معاون امور هنری وزیر ارشاد و مسئولان 7 بخش هنری و فرهنگی این جشنواره روز دوشنبه 26 تیرماه در سالن کنفرانس معاونت هنری برگزار شد.

شاه آبادی در ابتدای این جلسه بعد از شنیدن گزارش عملکرد مسئولان 7 بخش مرتبط با امور فرهنگی – هنری جشنواره حضرت علی اکبر(ع) گفت باید توجه کرد بلافاصله بعد از پایان جشنواره ای در این سطح، جلسات نقد و بررسی فعالیت های انجام شده بخش های مختلف را برگزار و میزان بودجه مصرف شده را نیز نسبت به زمان و شرایط ارزیابی کنیم.

وی همچنین توجه ویژه خود را به برگزاری این جشنواره در سال 92 معطوف کرد و افزود: باید جشنواره ای مانند جشنواره حضرت علی اکبر(ع) در جامعه جریان ساز باشد. به این منظور که ما می توانیم با در نظر گرفتن مفاهیم عمیق و بزرگی مانند فتوت، گذشت، ایثار و ... که خاص این حضرت است، نحوه ارائه آثار هنری به جشنواره را هدفمند کرده تا هنرمندان ما بتوانند تولیدات نو و خلاقانه ای را ویژه این جشنواره عرضه کنند.

معاون امور هنری وزیر ارشاد تاکید کرد با تعامل و همکاری با وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی اصلی جشنواره حضرت علی اکبر (ع) می توانیم برای برگزاری هر دوره از این جشنواره شعاری را بر اساس سیاست های روز در نظر گرفت تا به هدفمند کردن آثار ارسالی و همچنین نحوه داوری ها کمک کرده باشیم.

شاه آبادی در ادامه با اشاره به اینکه برگزاری 7 بخش از 14 بخش اصلی جشنواره حضرت علی اکبر(ع) به عهده وزارت ارشاد است، بیان کرد: سال گذشته با وجود زمان اندکی که در اختیار داشتیم توانستیم به نحو مطلوبی این جشنواره را برگزار کنیم. اما یکی دیگر از نکات قابل توجه در دستورکار سال آینده، تفکیک فعالیت های 7بخش جشنواره است تا بتوانند به صورت مستقل و براساس ظرفیت های موجود در هر بخش اقدام به انتشار فراخوان کنند.

وی تعامل جوانان و رشته های هنری با فضاهای داخلی هر قسمت را مهمتر از هماهنگی 7 بخش با هم دانست و عنوان کرد مسئولان تمام بخش های جشنواره باید بر اساس ظرفیت های موجود اقدام به تهیه و تنظیم فراخوان مستقل هر قسمت کنند تا بتوانیم به خلاقیت جوانان در انواع رشته های هنری کمک کنیم.

شاه آبادی در پایان تاکید کرد: باید طی یک بازه زمانی 20 روزه اقدام به تنظیم و انتشار فراخوان بخش های مختلف جشنواره کنیم تا متقاضیان فرصت کافی برای تولید آثار هنری را داشته باشند. از سوی دیگر نیز مسئولان موظف هستند در این دوره از جشنواره حضرت علی اکبر (ع) اقدام به ارائه و نمایش عمومی آثار در بخش های مختلف کنند تا دلایل انتخاب نفرات برتر از سوی هیات داوران نیز برای مردم ملموس باشد.

 

۱ اَمرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید