اخبار

شاه آبادی: مسئولان باید نگاه روشنی به هنر داشته باشند

شاه آبادی:  مسئولان باید نگاه روشنی به هنر داشته باشند
نشست صمیمی حمید شاه آبادی و مدیران حوزه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه جمعی از هنرمندان استان اردبیل روز سه شنبه 27تیرماه در استان اردبیل برگزار شد.
<:xml><:xml> به گزارش معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شاه آبادی در این دیدار با تاکید بر وظیفه بسترسازی دولت گفت مسئولان باید نگاه روشنی به هنر داشته باشند، زیرا این هنر می تواند بسیاری از مشکلات را آسیب شناسی و مرتفع سازد.

در ابتدای این جلسه نمایندگان انجمن های مختلف هنرمندان به بیان دغدغه ها، مشکلات ، ایده ها و نظرهای خود در رابطه با هنر استان پرداختند.

معاون امور هنری وزیر ارشاد نیز ضمن خیر مقدم به هنرمندان عنوان کرد: شما هنرمندان سینه سپر کرده و به نمایندگی از یک تشکل صنفی مسوولیت هایی را قبول کردید که باید جوابگو دیگران باشید تا چراغ رشته های هنری را روشن نگه دارید.

وی افزود: علت سفر و حضور ما در اینجا، تنظیم ظرفیت ها و امکانات مختلفی است که در استان وجود دارد شاید نتوانیم به همه موارد مطرح شده پاسخ دهیم اما نباید فراموش کنیم که امروز نسبت به گذشته چه اندازه پیشرفت کرده ایم و افق آینده ما چگونه است.

شاه آبادی با بیان اینکه با توجه به پیشرفت ما نسبت به گذشته جامعه آماری ما نیز تغییر کرده است متذکر شد: راه حل واقعی ارتباط هنر با توده های مردم است. به طور مثال مخاطب باید به یک تابلو خوشنویسی احساس نیاز کند. تئاتر و موسیقی باید نیاز مخاطب را فراهم کند. این تعامل سراپا ماندن هنر را در پي دارد و موضوعی است که اقدامات دو سوی را می طلبد.

وی همچنین با اشاره به جایگاه انجمن های هنری گفت: این انجمن ها نباید فقط معضلشان حل مشکلات خود را داشته باشند. انجمن باید متولی هنر شهر بوده و نسبت به مردم استان و جامعه دغدغه داشته باشد.

شاه آبادی ادامه داد: از سوی دیگر دولت باید بستر مناسب را آماده کند هر چند که تمام مشکلات به آماده سازی مرتبط نمی شود بلکه مسئولان باید نگاه روشنی به هنر داشته باشند، زیرا این هنر می تواند بسیاری از مشکلات را آسیب شناسی و مرتفع سازد.

وی فکر هنرمندان را عیار آنها دانست و اظهار کرد: اگر هنرمندان از نیازهای امروز جامعه فاصله بگیرند، کارکرد اثر هنری نیز در جامعه فراموش می شود.هنر باید نهیب بزند و هشدار دهد.

معاون امور هنری وزیر ارشاد همچنین انجمن های هنری را یکی از ارکان اصلی ارتقا معنویت و ارزش ها در جامعه دانست و خاطر نشان کرد: انجمن ها باید با هم پیوند بخورند تا رشد کرده  و به رشد جامعه نیز کمک کنند.

بنابر این گزارش در پایان این نشست صمیمی حمید شاه آبادی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به طور اختصاصی پاسخگوی مشکلاتی بود که از سوی نماینده هنرمندان انجمن های مختلف هنری مطرح شد.

۱ اَمرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید