اخبار

شاه آبادی: در دولت دهم هدف ما اثرگذاری هنر در جامعه است

شاه آبادی: در دولت دهم هدف ما اثرگذاری هنر در جامعه است
شاه آبادی در نشست مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها که در اردبیل برگزار شد، گفت در دولت دهم قصد کردیم جهت گیری تولیدات هنری را به سمت و سویی سوق دهیم که در جامعه اثرگذار بوده و برای نسل جدید راهنما و تعیین کننده مسیر باشد.

 

   به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،شاه‌آبادی با بیان این مطلب که حرکت هنری کشور باید از یک منظر جامع رصد شود عنوان کرد: اکنون زمان آن رسیده تا ببینیم از نظر هنری در چه جایگاهی قرار داریم زیرا انتظارات دولت از مجموعه وزارتخانه مربوط به دیدگاه های کلان نظام در عرصه فرهنگ و هنر می شود.

وی همچنین یادآور شد در حال حاضر با یک نگاه به گذشته درمی یابیم که تا کنون در عرصه هنری بیش از آنکه تاثیر گذار بوده باشیم، اثر پذیر بوده و اکنون زمان آن رسیده که المانهای فرهنگی خود را تغییر دهیم.

معاون امور هنری وزیر ارشاد ادامه داد امروز به ازای هر قدمی که بر می داریم مسئول فعالیت مدیران بعد از خود خواهیم بود، زیرا این ما هستیم که با اقدامات امروز خود فضای فعالیت آینده را فراهم می کنیم.

وی گفت در حال حاضر مدل هایی در کشور ما رواج دارد که هیچ عنصر اسلامی در آنها وجود ندارد. مدلی در کشور وجود دارد که با سلیقه خود مردم هم سازگار نیست. و این ما را به مصرف کننده مد تبدیل کرده است.

شاه آبادی تصریح کرد در عرصه سیاست های فرهنگی درگیر جشنواره ها و همایش هایی شده ایم که تبدیل به جریان تأثیرگذاری نشده اند و نتوانسته اند الگوسازی کنند و این برای همه ما زنگ خطر است.

معاون امور هنری اظهار کرد یکی از مولفه های تغییر در سبک زندگی مردم، تغییر در طبقات الگوی مرجع جامعه است. جایگاه و مرجعیتی که چنین طبقه ای دارد، کاملا مورد توجه نسل زیر 25 سال ماست.طبقات دیگری که در گذشته مرجعیت داشتند، اکنون در کنار این طبقات هستند. جامعه هنری امروزه به الگو و مرجع تعیین کننده‌ای تبدیل شده است است و حالا ما باید احساس مسئولیت کنیم.

وی تآکید کرد: چقدر اجازه داریم که این جامعه را در این حوزه نگه داریم و چقدر اجازه داریم که اصلاحاتی انجام دهیم.

شاه آبادی خاطرنشان ساخت در دولت دهم قصد کردیم  جهت گیری تولیدات هنری را به سمت و سویی سوق دهیم که در جامعه اثرگذار و برای نسل جدید راهنما و تعیین کننده مسیر باشد.حالا باید پرسید که چقدر در این کار موفق بوده ایم.

وی افزود: کادر سازی و تربیت نیروهایی که با آرمان های انقلاب اسلامی همسویی، همخونی و همسانی بیشتری داشته باشند بسیار مهم است باید به چنین افرادی میدان کار داد.

شاه آبادی با شاره به اینکه عرصه فرهنگ و هنر در بسیاری از کشورها به عنوان یک عرصه بی بدیل نسبت به سایر عرصه ها مطرح است گفت در یک ساله باقی مانده از دولت دهم کانون توجه اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها باید شناسایی هنرمندان متعهدی قرار بگیرد که می توانند به عنوان الگو در آینده معرفی شوند. بسیاری از طرح های ما برای شناسایی این نسل جدید از هنرمندان بوده است.

 

وی در خاتمه عنوان کرد: دغدغه ها در عرصه فرهنگ و هنر درست است و باید ریل گذاری و مسیر جدیدی ایجاد کنیم تا این دغدغه ها اثر گذار باشند.

 

۱ اَمرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید