اخبار

منیر و محمد مهدی قانبیگی در دومین «هفتهی پیشکسوتان سفال و سرامیک ایران»

منیر و محمد مهدی قانبیگی در دومین «هفتهی پیشکسوتان سفال و سرامیک ایران»
دومین «هفتهی پیشکسوتان سفال و سرامیک ایران» با نمایشگاه مروری بر منتخب آثار «منیر و محمدمهدی قانبیگی» برگزار خواهد شد.

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، دومین «هفتهی پیشکسوتان سفال و سرامیک ایران» با نمایشگاه مروری بر منتخب آثار منیر و محمدمهدی قانبیگی، جمعه 18مرداد98 در گالری زمستان خانهی هنرمندان ایران آغاز میشود. این نمایشگاه که به همت انجمن هنرمندان سفالگر و با حمایت و همکاری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، شامل 25 اثر نقاشی و سرامیک از دورههای مختلف کاری این دو هنرمند صاحبنام و پیشکسوت ایرانی است.

محمدمهدی قان‌بیگی متولد 1324 دارای کارشناسی نقاشی مدرن از کالج هنری کانتربری در سال 1357 و کارشناسی ارشد تاریخ هنر از مورلی‌کالج لندن در سال 1359 و دارای درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او سابقه دبیری و داوری در جشنواره‌های مختلف سفال، سرامیک و نقاشی را دارد و از بنیانگذاران انجمن هنرمندان سفالگر ایران است.

محمدمهدی قان‌بیگی چندین نمایشگاه انفرادی در داخل و خارج از کشور برگزار کرده است و آثارش در بیش از 50 نمایشگاه گروهی در ایران و خارج از کشور به نمایش درآمده است.

مرضیه کریمزاده ترابی (منیرقان بیگی) متولد 1328 فارغالتحصیل رشته سرامیک دانشکده کمبل‌بری انگلستان، دارای مدرک درجه 2 هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گذراندن دوره عکاسی و باتیک در کالج ایلینگ لندن از سوابق تحصیلی او است. منیر قان‌بیگی سال‌ها در دانشگاه الزهرا و دانشکده میراث فرهنگی تدریس کرده است.

گفتنی است، منیر و محمدمهدی قان‌بیگی در پنجاه و چهارمین دوسالانه‌ی ونیز با مکعب‌های سفالی نماینده‌ی ایران بودند.

شایان ذکر است،«دومین هفته‌ی پیشکسوتان سفال و سرامیک» که مروری است بر آثار منیر و مهدی قان‌بیگی جمعه 18مرداد سال 98 از ساعت 17تا20 در نگارخانه‌ی زمستان خانه‌ی هنرمندان ایران افتتاح می‌شود و تا 29 مردادماه همه‌روزه به‌جز شنبه‌ها در خانه هنزمندان به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، ‌ضلع جنوبی باغ هنر برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود. نخستین هفته‌ی پیشکسوتان سفال و سرامیک شهریورماه سال 97 ، با مرور بر آثار محمدمهدی انوشفر برگزار شده بود.

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید