اخبار

پیشخوانِ مجموعه‌ی تئاترشهر به مرکز رویدادهای اجرایی پهنه‌ی رودکی بدل می‌شود

پیشخوانِ مجموعه‌ی تئاترشهر به مرکز رویدادهای اجرایی پهنه‌ی رودکی بدل می‌شود
روز گذشته تفاهم‌نامه همکاری و مشارکت در برگزاری برنامه‌های فرهنگی- هنری در پهنه رودکی میان اداره کل هنرهای نمایشی و شهرداری منطقه 11 تهران در دفتر مدیر مجموعه‌ی تئاترشهر امضا شد.

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نصرالله آبادیان شهردار منطقه 11 تهران، عصر روز یکشنبه بیست و هفتم مرداد ماه با حضور سعید اسدی مدیر مجموعه تئاتر شهر «تفاهم نامه مشارکت و همکاری برنامه های فرهنگی هنری در پهنه رودکی» را به امضا رساندند.

در این دیدار که با همراهی محمد جواد رشیدی معاون اجتماعی شهردارمنطقه 11، علی اصغر طاهری شهرداری ناحیه یک و حسن جودکی معاون اجرایی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد، طرفین ضمن ابراز خرسندی از آغازِ فصل جدید همکاری های شهرداری تهران و اداره کل هنرهای نمایشی موضوعاتی همچون تعامل و همکاری مشترک در زمینه ی نیاز سنجی، برنامه ریزی و اجرای فعالیت های هنری در فضای پیرامونی و محوطه مجموعه تئاتر شهر را مورد بررسی قرار دادند.

نصرالله آبادیان شهردار منطقه 11 تهران در این دیدار با ابراز خشنودی از امضای تفاهم نامه گفت: طبق برنامه ریزی هایی که در پروژه پهنه رودکی صورت گرفته است، تصمیم داریم طی روزهای آینده از اعضای شورای اسلامی شهر تهران دعوت کنیم تا از مراحل مختلف این رویداد فرهنگی بازدید کنند. شهرداری منطقه 11 تهران نهایت تلاش خود را انجام خواهد داد تا با همکاری و همراهی دوستان اداره کل هنرهای نمایشی در پوشش برنامه های هنری مطابق با فرهنگ شهروندی فعالیت مشترکی را سامان دهی کند و امیدوارم امضای این تفاهم نامه بتواند گام موثری در شروع فصل جدیدی از همکاری های فرهنگی هنری ما با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی هم در این نشست ضمن قدردانی از شهرداری منطقه 11 تهران و نیروی انتظامی در بهسازی محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر طی ماه های گذشته گفت: خوشبختانه با اقدامات و همکاری های بسیار مناسبی که از سوی شهرداری منطقه 11 و نیروی انتظامی انجام گرفت ما طی هفته های گذشته شاهد کاهش وضعیت بحرانی محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر  بودیم که امیدوارم این روند همچنان استمرار داشته باشد و ما هر روز بیش از پیش شاهد برقراری محیطی آرام و بی دغدغه برای تردد تماشاگران و هنرمندان باشیم.

این نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر افزود: پروژه پهنه ی فرهنگ و هنر رودکی یکی از پروژه های ارزشمند شهرداری است که با همراهی شورای اسلامی شهرتهران وارد فاز عملیاتی خود شده و این موضوع اتفاق بسیار خوشایندی است که می تواند در بهبود اوضاع فرهنگی منطقه و آفرینش یک محیط هنری برای شهروندان نقش موثری ایفا کند. این پهنه دارای ویژگی های زیادی در حوزه هنرهای نمایشی است که از آن جمله می توان به ایجاد یک عرصه ی مناسب در معماری و امکانات سخت افزاری برای اجرای آثار محیطی و میدانی در پیشخوان مجموعه تئاترشهر اشاره کرد و امیدوارم شرایط به گونه ای هدایت شود که هرچه زودتر شاهد بهره برداری کامل این پروژه باشیم. در این راستا امضای تفاهم نامه مشارکت و همکاری برنامه های فرهنگی و هنری در پهنه رودکی می تواند آغاز گر فصل تازه ای از همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و شهرداری منطقه 11 باشد.

پوشش برنامه های فرهنگی هنری در پهنه رودکی در راستای ارتقا فرهنگ شهروندی، مساعدت شهرداری منطقه 11 تهران در برگزاری هرچه بهتر جشنواره ها و رویدادهای مرتبط با مدیریت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعه تئاتر شهر، تاکید بر ساخت و ساز مطابق با معماری مجموعه تئاتر شهر در محیط های بیرونی این مرکز نمایشی، ایجاد یک مرکز محیطی میدانی برای اجرای گونه های متنوع اجرایی از جمله نمایش های آیینی و سنتی و مجالس تعزیه در محدوده پهنه رودکی، رسیدن به سازو کارهای مناسب در جهت استفاده بهینه از مجتمع فرهنگی مذهبی ولیعصر (عج) در ضلع جنوبی مجموعه تئاتر شهر از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در پایان این دیدارتفاهم نامه مشارکت و همکاری برنامه های فرهنگی هنری در پهنه رودکی به امضای شهردار منطقه 11 تهران و مدیرکل هنرهای نمایشی رسید.

ساماندهی فضای بیرونی و محیط پیرامون مجموعه تئاترشهر به عنوان یک بنای ملی و ثبت شده، بهره مندی از محیط بوستان شهری این مرکز و مشارکت شهرداری تهران، اداره کل هنرهای نمایشی در ایجاد هویت هنری و فضای فرهنگی ، برگزاری برنامه های هنری در حوزه هنرهای نمایشی، ایجاد یک محیط امن و هم افزایی در استفاده از توانایی و امکانات طرفین، تولید و اجرای آثار هنری با موضوع شهر و شهروندی و توجه به موضوعات زندگی شهری، مشارکت در برگزاری برنامه های نمایشی در سطح پهنه رودکی، محوطه مجموعه تئاتر شهر و بوستان دانشجو، مشارکت در تبلیغات شهری از جمله مواردی است که در این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفته است.

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید