اخبار

انتشار فراخوان جمع آوری اسناد تاریخی مجموعه تئاترشهر

انتشار فراخوان جمع آوری اسناد تاریخی مجموعه تئاترشهر
مجموعه‌ی تئاتر شهر با هدف راه اندازی موزه‌ی مجازی خود از طریق تکمیل مستندات اجراهایی که از آغاز به کار این مجموعه تاکنون روی صحنه رفته اند، فراخوانی را منتشر کرد.

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش در این فراخوان آمده است :

«قریب به نیم قرن از راه اندازی مجموعه ی تئاتر شهر می گذرد. پیکره ای پویا و خاطره انگیز که در پسِ معماری شگفت انگیزش، شاهدِ هنرآفرینی زنان و مردانِ بی مثالی بوده است که لحظات ماندگاری در تاریخ تئاتر این سرزمین رقم زده اند. از این رو هرگونه اقدام در جهت حفظ و اشاعه ی دستاوردهای هنرمندان در این مجموعه گامی در مسیر برپا داشتن ِ بنای پرشکوه ِ حافظه ی تاریخی تئاتر این سرزمین خواهد بود.

واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه ی تئاتر شهر با هدف ساماندهی، حفظ و ایجاد امکانی برای دستیابی عموم پژوهشگران، هنرمندان و علاقه مندان به میراث ارزشمند این مجموعه ، قدم در مسیر راه اندازی «موزه ی مجازی تئاترشهر» گذاشته است. این واحد می کوشد همچون حلقه ی اتصالی در امتداد تلاش مسئولانه و آینده نگرانه ی همکاران پیشین این مجموعه و همچنین تمام کسانی است که در طول دهه ها به جمع آوری و نگهداری مستندات اجراها و رویدادهای مجموعه ی تئاتر شهر مبادرت ورزیده اند، قدم برداشته و این مهم را به سرانجام برساند.»

در ادامه ی این فراخوان آمده است : « بر این اساس از تمامی هنرمندان، مخاطبان و افرادی که مستنداتی از فعالیت های اجرایی و رویدادهای پیرامونی مجموعه تئاترشهر از آغاز تاسیس آن در دهه ی 1350 شمسی تا به امروز در قالب های: 1- عکس های صحنه و پشت صحنه ی اجراها ؛ 2- پوستر ؛ 3-بروشور، تراکت و دیگر اقلام تبلیغاتی ؛ 5-صوت اجراها و موسیقی ؛  6-فیلم ؛ 7-دست نوشته و دیگر مستندات دارند دعوت می شود با هدف آرشیو ، نگهداری اصولی و نیز نسخه برداری دیجیتال در این فراخوان شرکت کنند.»

زمان بندی فراخوان از 7 شهریور 1398 الی 7 آبان سالجاری می باشد.

حامی معنوی «موزه ی مجازی تئاتر شهر» شوید

تمامی علاقه مندان می توانند مستندات خود را به آدرس خیابان انقلاب ، چهار راه ولیعصر(عج)، مجموعه ی تئاتر شهر ، طبقه ی سوم ، واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش به صورت حضوری ارایه و یا از طریق پست ارسال کنند. همچنین برای آن دست از دوستانی که تمایل دارند نسخه ی الکترونیکی مستندات را در اختیار تئاتر شهر قرار دهند می توانند این اقلام را به آدرس Tehran.citytheater@gmail.com  ارسال کنند.     

مجموعه ی تئاتر شهر ضمن تقدیر از کسانی که در این امر فرهنگی و شایسته همکاری خواهند داشت، علاوه بر انعکاس نام و نشان افراد به عنوان حامیان معنوی موزه ی مجازی تئاتر شهر به اسناد برگزیده در روز افتتاح موزه در آذرماه سالجاری ، هدایایی تقدیم خواهد کرد.

در انتهای این فراخوان آمده است : «تمامی علاقه مندان می توانند برای طرح هرگونه پرسشی در این زمینه همه روزه بجز شنبه ها از ساعت 17 الی 21 با شماره تلفن 66460595 تماس حاصل کنند.»

برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.city.theater.ir و کانال تلگرام Tehran_city_theater@ مراجعه کنید.

۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید