اخبار

شاه آبادی در مراسم رونمایی از چادر مانتوی «سریر»: کارگروه ساماندهی مد و لباس خود را متولی همه سلایق می داند

شاه آبادی در مراسم رونمایی از چادر مانتوی «سریر»: کارگروه ساماندهی مد و لباس خود را متولی همه سلایق می داند
شاه آبادی در مراسم رونمایی از چادر مانتوی «سریر» گفت: کارگروه ساماندهی مد و لباس خود را متولی همه سلایق می داند و چادر را به عنوان حجاب برتر محور تمام کارهای خود قرار داده است

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم رونمایی از چادرمانتوی «سریر» عصر روز شنبه، هفتم مرداد، با حضور لاله افتخاری؛ نماینده مجلس شورای اسلامی، حمید شاه آبادی مشاور و معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی سیف جمالی مشاور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور راهبردی، علیرضا تقی پور، قائم مقام رئیس نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، کیوان سهرابی، مدیر بخش «عفاف و حجاب» برگزار شد.

حمید شاه آبادی در این مراسم که در بخش «عفاف و حجاب» بیستمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد، با بیان این که پوشش در هر عرصه و مقطعی مبتنی بر باورهای آن جامعه است، اظهار کرد: اگر به مجموعه افکار و عقایدی که در اندیشه اسلامی ما وجود دارد، بنگریم متوجه می شویم که پوشش ایرانی مبتنی بر اعتقادات جدی ما بوده و امروز «چادر» تعیین کننده شخصیت زن مسلمان ایرانی است.

به گفته وی در تمامی مقاطع تاریخی و در هر شرایطی که دشمنان خواستند با باور دینی اسلام مبارزه کنند با نماد دین یعنی «چادر» و «حجاب» مبارزه می کردند.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در نمایشگاه قرآن، جنایات صورت گرفته در زمان کشف حجاب، یادآوری می شود چراکه کم نبودند افرادی که در دفاع از حریم حجاب تا مرز شهادت پیش رفتند.

وی با بیان این که «چادر» در همه دوره ها مورد توجه بوده است، تصریح کرد: کارگروه ساماندهی مد و لباس خود را متولی همه سلایق می داند و چادر را به عنوان حجاب برتر محور تمام کارهای خود قرار داده است.

شاه آبادی با تاکید بر این که توجه به چادر نفی دیگر پوشش ها نیست، گفت: نگاه ما بر این است که جوان ایرانی که حتی مانتو را پوشش خود قرار می دهد، یک قدم به پوشش برتر نزدیک شود و بر همین اساس اقدام به طراحی چادرمانتو کرده ایم.

وی افزود: به پشتوانه فعالیت یک سال و نیم گذشته کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با تکیه بر سلیقه مخاطبان، توجه به فعالیت بخش خصوصی و نظام عرضه و تقاضا، فعالیت ما شکل جدیدی به خود گرفته است و امروز در کنار چادرمانتوی «سریر» از 42 نوع چادر دیگر نیز رونمایی کردیم تا تقاضای همه سلیقه ها مبتنی بر فرهنگ اسلامی پوشش داده شود.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که فعالیت های صورت گرفته در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، عمل به دستورات قرآن است، ابراز کرد: ما از تمامی تولیدکنندگان می خواهیم به کمک ما بیایند چراکه اگر فعالانه در این عرصه عمل نکنیم دشمنان برای ما مدهایی را طراحی می کنند که با فرهنگ و مذهب ما سنخیتی ندارد.

لاله افتخاری، نماینده مجلس شورای اسلامی، نیز در این مراسم ضمن تشکر از مسئولان برپایی بخش «عفاف و حجاب» اظهار کرد: گردهمایی امروز ما بیش از این که برای رونمایی از چادر باشد برای طراحی چادر و تشویق به پوشش آن است که تضمین کننده حیا و عفاف محسوب می شود.

وی افزود: نقش چادر در عرصه بین المللی مهم است و آن چه مهمانان خارجی ما در همایش «زن و بیداری اسلامی» درخواست می کنند «چادر» است چراکه آن را نماد زن مسلمان ایرانی می دانند که حاوی پیام استقلال، پایداری و مقاومت است.

افتخاری با تاکید بر این که چادر نشان فرهیختگی، استقلال و تفکر بالای زن ایرانی است، تصریح کرد: می توان برای حضور در اجتماع تغییراتی در «چادر» به وجود آورد، اما ماهیت آن نباید تغییر کند.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این که باید فرهنگ استفاده از چادر و هویت آن را در دنیا گسترش دهیم، گفت: ما باید به مردم بگوییم که اگر روزی به چادر حمله کردند برای چه بوده تا همه بدانند که ما نه چادر و نه تفکرمان را با هیچ چیزی عوض نمی کنیم.

وی تاکید کرد: تاریخچه حمله به چادر، راه های مقابله با آن و فعالیت های دشمنان برای براندازی چادر باید به مردم معرفی شود.

در این مراسم که در محل راهروی ورودی بخش «عفاف و حجاب» بیستمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می شد، در کنار چادرمانتوی «سریر»، از 42 نوع چادر طراحی شده در کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز رونمایی شد.

 

۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۶:۲۴
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید