اخبار

اعلام شرایط لازم برای صدور مجوز موسسات هنری تک منظوره

اعلام شرایط لازم برای صدور مجوز موسسات هنری تک منظوره
دومین جلسه هیات رسیدگی به امور موسسات هنری تک منظوره با حضور حمید شاه‌آبادی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضا برگزار شد.

به گزارش روابط ‌عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر هیئت رسیدگی به امور موسسات هنری تک منظوره شرایط لازم برای صدور مجوز را در وهله اول التزام به ولایت‌مداری و مبانی اعتقادی و تخصصی دانست و گفت: داشتن تابعیت ایرانی و مدرک کارشناسی مرتبط به حوزه درخواستی یا سابقه کاری موثر و مرتبط در زمینه مربوطه، دارا بودن حداقل 27 سال سن بدون در نظر گفتن جنسیت و وضعیت تاهل، متدین بودن به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده، نداشتن سوء پیشینه کیفری با ارائه گواهی از مراجع مربوطه و دارا بودن حسن شهرت، داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان و پایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی از دیگر مواردی است که متقاضیان صدور مجوز برای موسسات هنری تک منظوره باید در نظر بگیرند.

اصغر امیرنیا با اشاره به تصویب آئین‌نامه موسسات هنری تک منظوره در دومین جلسه هیات رسیدگی به امور موسسات هنری گفت: پذیرش درخواست‌های صدور مجوز موسسه‌های هنری تک منظوره از امروز امکان پذیر است.

وی اظهار داشت: از این پس تمام درخواست‌هایی که برای موسسات هنری تک منظوره در سراسر کشور مطرح می‌شود به دبیرخانه این هیات ارسال شده تا بعد از بررسی با مراجع مربوطه مجوز فعالیت‌های موسسات هنری صادر شود.

دبیر هیات رسیدگی به امور موسسات هنری تک منظوره درباره رسالت اصلی این موسسات توضیح داد: در واقع صدور مجوز برای موسسات هنری تک منظوره در راستای حمایت از بخش خصوصی صورت می گیرد و موسسه‌های هنری که در یکی از 5 شاخه اصلی موسیقی، تئاتر، تجسمی، آموزش و کارگروه مد و لباس موفق به اخذ مجوز شوند، مورد حمایت مادی و معنوی معاونت امور هنری قرار خواهند گرفت.

مشاور عالی معاون امور هنری تصریح کرد: البته بخشی از این حمایت‌ها معنوی بوده و در واقع موسسات هنری تک منظوره، بازوهای کمکی معاونت امور هنری به حساب می‌آیند تا از این پس کارهایی که از سوی معاونت قابلیت برون‌سپاری را دارد با رعایت بخش حاکمیت و هدایت و نظارت به موسسات واگذار شود.

لازم به ذکر است متقاضیان موسسات هنری تک منظوره می‌توانند از هم اکنون برای ارائه درخواست‌های صدور مجوز به دبیرخانه این هیئت واقع در خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کربن، ساختمان مرجان مراجعه کنند.

 

۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید