اخبار

رونمایی از تندیس «حسین محجوبی »

رونمایی از تندیس «حسین محجوبی »
مراسم رونمایی از تندیس «حسین محجوبی» و جشن امضای کتاب «روزگار محجوب»، روز 12مهرماه با حضور هادی مظفری؛ مدیر کل هنرهای تجسمی و هنرمندان در خانه محجوبی برگزار شد.

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، در این رویداد ضمن پرده برداری از تندیس حسین محجوبی که توسط هنرمند مجسمه ساز «علیرضا آسانلو» خلق شده بود؛ کتاب «روزگار محجوب » نوشته «امیر سقراطی » نیز رونمایی شد .

کتاب «روزگار محجوب» شامل روز شمار زندگی حسین محجوبی و مجموعه مقالات این هنرمند است که در ۱۲۸ صفحه منتشر شده، امیر سقراطی هنرمند و پژوهشگر هنری کار پژوهش و تدوین این کتاب را انجام داده و مدیر اجرایی آن نیز برعهده سعید محجوبی بوده است.

علیرضا آسانلو در این مراسم، تندیسی از حسین محجوبی را رونمایی کرد که این اثر هنری از جنس  برنزی با حال و هوا و میمیک صورت و دست استاد محجوبی همگام بود . این هنرمند پیش از این نیز تندیس هایی از ملک‌الشعرای بهار، عزت‌الله انتظامی، غلامحسین امیرخانی، مرتضی ممیز، جلیل شهناز، پروفسور رضا، پروفسور گنجی، عباس کیارستمی، سلمان هراتی و ضیاءالدین امامی و... را خلق کرده که در اماکن فرهنگی، هنری و دانشگاهی نصب شده‌اند.

گفتنی است،این مراسم با حضور هنرمندان و مدیران فرهنگی چون : یدالله کابلی ، احمد مسجد جامعی، شهلا حبیبی، حسینعلی ذابحی، رضا نامی، مجید رجبی معمار، خسرو سینایی، طاها بهبهانی و... به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس خانه محجوبی برگزار شد .

آثار نقاشی حسین محجوبی هنرمند پیشکسوت نقاش در ایران و جهان شناخته شده هستند. از جمله کارهای ماندگار او در زمینه رشته تحصیلی‌اش، طراحی پارک ساعی تهران در سال ۱۳۴۲ و نظارت بر اجرای ساخت پارک‌های ملت و نیاوران در سال‌های بعد است

۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید