اخبار

مراسم نکوداشت محمدحسین عطارچیان برگزار شد

مراسم نکوداشت محمدحسین عطارچیان برگزار شد
نکوداشت استاد محمدحسین عطارچیان، هنرمند خوشنویس، عصر دوشنبه 22 مهرماه در موزه خوشنویسی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این مراسم سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، احمد مسجدجامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، ابراهیم امینی، نایب رییس شورا و محمدجواد حق شنس، رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی، یدالله کابلی خوانساری، نصرالله افجه ای، محمد سلحشور و جمعی از هنرمندان و مدیران حضور داشتند.

سید مجتبی حسینی معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با بیان خاطراتی درباره استاد محمدحسین عطارچیان گفت: آموختن از استاد عطارچیان به خط ختم نمی شود، با خط آغاز می شود. بیست سال است که پنجره‌ای را در خانه داریم که بر شوق من برای خط و خوشنویسی می‌افزاید. این دریچه، پنجره‌ای به باغ خاطره‌هاست و این دریچه قطعه از خط استاد عطارچیان است.

همچنین فیلمی درباره استاد عطارچیان با گفته هایی از عباس اخوین، اکبر ساعتچی، جلیل رسولی، نصرالله افجه ای، داوود رواسانی و ... پخش شد.

 در این مراسم ابراهیم امینی؛ نایب رئیس شورای شهر، احمد مسجدجامعی؛ عضو شورا، محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورا، کاوه تیموری؛ پژوهشگر، هومن یوسف دهی؛ رئیس موزه خوشنویسی، محمدحسین عطارچیان سخنرانی کردند و در پایان هدایایی به استاد عطارچیان اهدا شد.

 

۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید