اخبار

مصوبه دومین نشست ستاد اجرایی مد و لباس: برپایی نمایشگاه عرضه لباس اجتماع «پرنیا» در دانشگاه های کشور

مصوبه دومین نشست ستاد اجرایی مد و لباس: برپایی نمایشگاه عرضه لباس اجتماع «پرنیا» در دانشگاه های کشور
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برپایی نمایشگاه عرضه لباس اجتماع با عنوان «پرنیا» با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری از اول مهرماه در 8 دانشگاه تهران و 5 دانشگاه سراسر کشور خبر داد.
<:xml><:xml>

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی در دومین جلسه ستاد اجرایی بنیاد ملی مد و لباس بعد از بررسی طرح های پیشنهادی مسئولان بخش های مختلف گفت: فراخوان دعوت از تولید کنندگان برای مناقصه حق امتیاز عرضه مدل های برتر جشنواره های فجر، تا نیمه شهریور ماه اعلام شده و انتخاب ها صورت گیرد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در نظر داریم  طرح پیشنهادی «پرنیا» مبنی بر ارائه لباس اجتماع ویژه دانشجویان بر اساس یک ژرنال دانشجویی را از اول مهر ماه در 8 دانشگاه تهران و 5 دانشگاه سراسر کشور برگزار کنیم.

شاه آّبادی تصریح کرد: بر اساس این طرح دانشجویانی که علاقمند هستند از پوشش های جدید و جذاب بنیاد ملی لباس استفاده کنند، می توانند در یک فضای ویژه دانشجویی با قیمت مناسب اقدام به تهیه این مدل ها کنند.

معاون امور هنری وزیر ارشاد یادآور شد: طرح «پرنیا» در واقع مدل کوچک شده غرفه عفاف و حجاب در نمایشگاه قرآن با تاکید بر ارائه لباس اجتماع ویژه دانشجویان است.

به گفته وی با استفاده از تجربه جشنواره فجر، پوشش مناسب فصل بهار سال آینده نیز به صورت یک نمایشگاه تخصصی در آبان ماه امسال برگزار می شود.

شاه آبادی توضیح داد: بعد از برگزاری این نمایشگاه اتحادیه اصناف و پوشاک طی سه ماه آخر سال اقدامات لازم را برای روند تولید مدل های منتخب و ارائه آنها در بازار فروش محصولات فصل بهار انجام خواهند داد.

وی همچنین نحوه حضور ایران در نمایشگاه مد و لباس اسلامی در ترکیه را مورد بررسی قرار داد و گفت: در این نمایشگاه از چادر در کنار دیگر پوشش های اسلامی ایرانی به عنوان نماد حجاب زنان مسلمان ایرانی بهره خواهیم برد.

معاون امور هنری وزیر ارشاد در پایان این جلسه از نزدیک در جریان روند تجاری سازی مدل های برتر جشنواره فجر قرار گرفت و ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر این مدل ها در دسترس عموم قرار بگیرند.

 

۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید