اخبار

پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر
اسماعیل زمانی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، پیام داد.

اسماعیل زمانی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در پیامی در آستانه برگزاری بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، نوشت: این رویداد زحمت، کوشش و تلاش یک ساله هنرمندانی را روایت می‌کند که دغدغه خود را با پژوهش، مطالعه و تجربه به کار بسته‌اند تا نام خرمشهر تا ابد همچون نام شهید سردار محمد جهان‌آرا که برای هر ایرانی مایه غرور است، زنده و نکو نگاه داشته شود.

«هنرهای نمایشی در بین مردمان اروند و خوزستان جایگاه خاص و باارزشی دارد. همه ساله محفلی جهت پاسداشت یاد رشادت‌های دلیرمردان دوران دفاع مقدس با خلاقیت و نوآوری در همه زمینه‌های هنری و فرهنگی دست در دست هنرمندان ایجاد می‌شود تا یاد دوران فتح و 8 سال مردانگی شکوفا بماند.

هنرمندان از گوشه‌گوشه این کشور با تمرین و ممارست، هنر خود را روی صحنه می‌آورند تا هم آموزش دهند و هم در کنار یکدیگر آموزش ببینند و ناشناخته‌های شخصیت انسانی را کشف و با خلاقیت و نوآوری در همه زمینه‌های هنری گام‌های بهتری برای آینده خود بردارند.

بهره‌گیری از آموزش صحیح، با تکیه بر نوآوری و تجربه‌گرایی و استفاده بهینه از آداب، رسوم و آیین‌های اقوام در مناطق مختلف ایران اسلامی، می‌تواند هنر نمایش را بارورتر ساخته  و شور و نشاطی تازه‌تر همراه با امید را به دوستداران و علاقه‌مندان به هنر تزریق نماید.

بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، زحمت، کوشش و تلاش یک ساله هنرمندانی را روایت می‌کند که دغدغه خود را  با پژوهش، مطالعه و تجربه به کار بسته‌اند تا نام خرمشهر سرافراز که سمبل آزادی، مقاومت، ایستادگی و پیروزی یک ملت است تا ابد همچون نام شهید سردار محمد جهان‌آرا که برای هر ایرانی مایه غرور است زنده و نکو نگاه داشته شود.

بر خود فرض می‌دانم از تلاش‌ها و پیگیری‌های مجدانه دبیر جشنواره، ستاد جشنواره، مدیران و کارشناسان فرهنگی هنری، گروه‌ها و هنرمندان خوب این دیار کهن که در اعتلای فرهنگ غنی تئاتر کوشا هستند تقدیر و تشکر نمایم.

در پایان مقدم همه اساتید، فرهیختگان، هنرمندان تئاتر که از سراسر کشور در  بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر حضور پیدا کرده‌اند را گرامی می‌داریم و موفقیت روزافزون آنان را در همه عرصه‌ها به خصوص عرصه نمایش بر بلندای رفیع هنر ایران اسلامی خواهان و خواستاریم.»

بیست‌ و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در بخش‌‌های مسابقه نمایش‌‌های صحنه، مسابقه نمایش‌های کوتاه، مسابقه نمایشنامه‌‌نویسی و نمایش‌‌های محیطی و میدانی، از ۱۵ تا ۱۹ آبان‌‌ماه ۱۳۹۸ در منطقه آزاد اروند به دبیری حمیدرضا آذرنگ برگزار خواهد شد.

 

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید