اخبار

حضور گسترده استان ها در دومین دوره یادواره تجلی بصیرت

حضور گسترده استان ها در دومین دوره یادواره تجلی بصیرت
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر از حضور گسترده استان ها در دومین دوره از یادواره تجلی بصیرت داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی در نخستین جلسه سیاست گذاری یادواره تجلی بصیرت، این رویداد را به عنوان یکی از مسیرهای حرکتی جامعه هنر شناخت و عنوان کرد: یادواره تجلی بصیرت یک مسیر فکری و حرکتی برای هنرمندان کشور است یعنی راهی که توسط هنرمندان پیموده شده و آنها امروز می خواهند با زبان هنر این مسیر را بیان کنند.

وی با تاکید بر ثبت یادواره هنری تجلی بصیرت در جدول یادواره ها و جشنواره های همه ساله معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امسال به دلیل همزمانی جشنواره تجلی بصیرت با ماه صفر از واژه یادواره استفاده خواهیم کرد و از حضور  اساتید و صاحب نام های عرصه های مختلف هنری بهره خواهیم برد.

شاه آبادی یکی از موارد برجسته این دوره از یادوره تجلی بصیرت را حضور گسترده استان ها دانست و متذکر شد: در نشست مدیران اداره کل استان ها در سرعین بر حضور استان ها به میزان امکانات موجود در این یادواره تاکید شد که این امر مورد استقبال مدیران قرار گرفت.

معاون امور هنری وزیر ارشاد افزود: از دیگر ویژگی های دومین دوره یادواره تجلی بصیرت، برگزاری نشست پژوهشی است تا هنرمندان با اهداف دشمن و راهکارهای مقابله با آن و همچنین مبانی و دیدگاه های مرتبط با 9 دی آشنا شوند.

وی اظهار کرد: یادواره تجلی بصیرت قرار است در راستای  یک حرکت بنیادی در حوزه هنر باشد به این معنا که برگزاری این یادوراه و دستاوردهای آن به گونه ای مسیر را روشن کند تا ما احساس کنیم یک حرکت ماندگار تاریخ را به وسیله هنر به جامعه انتقال داده ایم.

به گفته شاه آبادی بسیاری از رویدادهای مهم تاریخی امروزه به واسطه اتفاقات هنری و بصری است که در ذهن مردم ماندگار شده است.

معاون امور هنری وزیر ارشاد ضمن ابراز امیدواری برای افزایش تعداد رشته های بخش تجسمی نسب به دوره گذشته، بیان کرد: فراخوان بخش نمایشنامه نویسی بلافاصله بعد از مراسم اختتامیه یادواره در سال گذشته منتشر شده و تا کنون آثار قابل توجهی به دبیرخانه ارسال شده است.

وی در پایان ادامه داد: امسال در تلاش هستیم تا همه بخش های جدول اجرا و برنامه های رقابتی داشته باشند تا هر بخش در مکان ویژه خود برنامه هایش را در طول ماه دی برگزار کند. به طور مثال آثار بخش تجسمی این دوره از یادواره تجلی بصیرت به در مدتی قریب به 20 روز تا یک ماه در موزه هنرهای معاصر ارائه خواهد شد.

۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۵:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید