اخبار

ششمین جشنواره موسیقی محلی کشور (زاگرس نشینان) آغاز به کار کرد

ششمین جشنواره موسیقی محلی کشور (زاگرس نشینان) آغاز به کار کرد
ششمین جشنواره موسیقی محلی کشور (زاگرس نشینان) صبح امروز- یک شنبه 5 شهریورماه- با حضور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان بروجن آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آغاز این مراسم حمید شاه آبادی حوزه موسیقی را یکی از  حوزه های بسیار موثر در فرهنگ عمومی جامعه دانست و افزود: در زمان طاغوت فرهنگ اصیل ایرانی با موسیقی مورد هجوم قرار می گرفت اما بعد از انقلاب با درایت امام خمینی (ره) موسیقی در خدمت اهداف والای انقلاب اسلامی قرار گرفت.

معاون امور هنری افزود: موسیقی باید به عنوان سپر دفاعی هنر دینی مورد استفاده قرار گیرد و در این میان موسیقی محلی نقش بارزتری در جهت انجام این وظیفه بر عهده دارد.

وی موسیقی اصیل محلی را موسیقی پاک و بی آلایش دانست و گفت: توجه به موسیقی محلی می تواند به اعتلاء و اعتبار هنر موسیقی کشور کمک کند.

شاه آبادی جشنواره زاگرس نشینان را حلقه اتصال 12 شهر زاگرس نشین دانست و اضافه کرد: این جشنواره علاوه بر اینکه وفاق و همدلی را بین مردمان زاگرنشین ایران زمین بیشتر خواهد کرد فرصتی مغتنم برای موسیقی محلی است تا در اذهان مردمان این منطقه زنده بماند.

معاون وزیر در امور هنری در خصوص حمایت از برگزیدگان این جشنواره گفت: همانطور که سال گذشته قول دادیم که گروه برگزیده جشنواره به خارج از کشور اعزام شود و این گروه به شانگ های چین اعزام شد، امسال نیز گروه منتخب به یکی از هفته های فرهنگی- هنری خارج از کشور فرستاده می شود و سه گروه برتر نیز اجرای عمومی خواهند داشت.

بعد از سخنان شاه آبادی کیوان ساکت به عنوان نماینده هیئت داوران جشنواره، طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران برگزاری این اتفاق هنری، توجه به موسیقی محلی را فرصتی برای حفظ حرمت موسیقی اصیل ایرانی دانست.

این هنرمند موسیقی با ارائه پیشنهادی به مسئولین این عرصه گفت: من از تمام مسئولین مربوطه درخواست حمایت می کنم تا بتوانم با شکل دادن یک ارکستر محلی در استان چهارمحال بختیاری مانع از مهاجرت جوانان مستعد محلی استان شوم.

در انتهای این مراسم نیز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهار محال و بختیاری گزارشی از روند برگزاری جلسات شورای سیات گذاری و برگزاری جشنواره ارائه کرد.

ششمین جشنواره موسیقی محلی کشور (زاگرس نشینان) از امروز به مدت سه روز در فرهنگسرای بروجن شهر بروجن برگزار خواهد شد. مهدی آذرسینا، کیوان ساکتو مجتبی صادقیوظیفه داوری این جشنواره را بر عهده دارند.

۵ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید