اخبار

اولین جشنواره فیلمنامه نویسی و عکس مد ولباس فراخوان داد

اولین جشنواره فیلمنامه نویسی و عکس مد ولباس فراخوان داد
اولین جشنواره فیلمنامه نویسی کوتاه و عکس که به منظور ارتقای فرهنگ پوشش مناسب با موازین اسلامی و صیانت از آن برگزار می شود، فراخوان داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این جشنواره در موضوعاتی همچون نقش مایه ها و صنایع دستی حوزه مد و لباس و نقش آن در لباس زن ایرانی، مد و لباس ایرانی اسلامی و نقش آن در تقویت هویت جوان ایرانی، لباس ایران در سیر تاریخی آن، لباس اقوام ایرانی از نظر زیباشناسی، مولفه های تاثیرگذاری بر مسیر تحول لباس ایرانی، زیباشناسی در اسلام و مقایسه آن با مدگرایی غربی، نقش هنر در ارتقاء جایگاه پوشش زن ایرانی، دوخت های سنتی ایرانی و جایگاه آن در لباس زن ایرانی  و در نهایت مد و لباس از منظر معارف دینی و سیره معصومین علیهم السلام برگزار خواهد شد.

این جشنواره در دو بخش مسابقه و بخش ویژه برگزار می شود که بخش مسابقه شامل فیلم نامه هایی کوتاه  از ۱ دقیقه  تا زمان حداکثر ۱۵ دقیقه در قالب  بخش‌های داستانی، مستند، تجربی‌ و پویا نمائی است.

بخش ویژه جشنواره در سه حوزه 1- ارائه مقالات و تحقیق و پژوهش‌های مرتبط، فیلمنامه ها 2- طرحها و مقالاتی که اختصاصاّ از طریق دانشجویان دانشگاههای سراسرکشور در ارتباط با مساله مد و لباس 3- بخش عکاسی  با محوریت پوشش اقوام ایرانی برگزار خواهد شد.

به ۴ نفر بر گزیده بخش فیلمنامه نویسی کوتاه امکان و اعتبار تو لید آثارشان با هماهنگی‌ سازمانهای مربوطه سینمائی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  ارائه می شود که شرح آن در فراخوان آمده است.

متقاضیان می توانند آثار خود را در قالب فیلم نامه کوتاه و یا عکس تا تاریخ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۱ به آدرس دبیر خانه ارسال نمایند.

علاقمندان می توانند برای  ارسال آثار  و اطلاع از جزئیات فراخوان به آدرس خیابان حافظ- بعد از چهار راه کالج- جنب پمپ بنزین- انتهای بن بست هلال احمر- ساختمان بنیاد ملی مد و لباس مراجعه یا با شماره های 66731463- 66704302- 66742117 تماس بگیرند. متقاضیان می توانند برای دریافت نسخه ای از این فراخوان به آدرس اینترنتیhonari.farhang.gov.ir رجوع کنند.

اولین جشنواره فیلمنامه نویسی و عکس مد ولباس توسط بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی وابسته به معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تاریخ ۲۰  لغایت  ۲۳ آبان ۱۳۹۱  در فضای مجازی برگزار می‌گردد.

 

۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۴:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید