اخبار

بالندگی جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی

بالندگی جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی
معاون امور هنری گفت: پس از 19 دوره برگزاری، جشنواره تجسمی به بالندگی رسیده و می توان با برگزاری بیستمین دوره آن به ترسیم نقشه راه هنرهای تجسمی کشور امیدوار بود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شامگاه جمعه در مراسم پایانی نوزدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی افزود: جشنواره تجسمی گرگان تفاوت های کمی و کیفی متعددی نسبت به جشنواره های دیگر دارد که مهم ترین آن خلق آثار به صورت حضوری است.

وی تصریح کرد: فضای صمیمی که در آن آثار هنری خلق می شود، فقط برای نشان دادن دستاوردهای هنری نیست، بلکه تجسم طرح هنری آینده کشور نیز مد نظر قرار دارد.

وی خطاب به مدیرانی که در رأس کارهای فرهنگی و هنری کشور قرار دارند، اظهار داشت: این مدیران باید ذیل سند افق 1404 و برای تحقق اهداف این سند، تلاش نمایند و همه عرصه های تجسمی کشور نیز از این امر مستثنی نیست.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: باید برای هنرمندان جوانی که در این جشنواره ها شرکت می کنند و به خلق اثر می پردازند، بسترهای لازم را فراهم کرد تا به مرور به رشد و بالندگی برسند.

وی بیان کرد: باید همه مدیران و هنرمندان به این باور برسند که شرکت در این جشنواره یک بازی و سرگرمی نیست بلکه هدف و قدم بزرگی در پشت برگزاری این جشنواره وجود دارد.

شاه آبادی تصریح کرد: باید با برگزاری جشنواره تجسم بهار در قالب برگزاری جشنواره های استانی و کار کارشناسی در این حوزه ها و با نگاه دقیق مبتنی بر شناخت، ظرفیت استان ها مورد توجه قرار بگیرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان نیز در این مراسم گفت: هنرمندان رسالت سنگینی بر عهده دارند و باید شعارهای عدالت خواهی و استکبارستیزی را در جهان فراگیر کنند.

علی رضا جشمیدی افزود: حق تعالی، هنرمند مطلق و آفریننده زیبایی هاست و روح لطیف خود را در وجود همه انسان ها به عاریه گذاشته است.

به گفته وی، هنر تجسمی، مخلوق این روح زیبای پروردگار است و برای همین امر است که آثار خلق شده در این بخش بسیار زیبا و ارزشمند هستند.

وی اظهار داشت: آن چه که به عنوان هنرمند، وظیفه و رسالت ما است صلح، دوستی و همزیستی مسالمت آمیز است.

وی بیان کرد: آن چه که امروز جامعه را دچار مشکل کرده این است که زیست مسالمت آمیز خدشه دار شده و رسالت هنرمند این است که زیست مخدوش شده را به همزیستی مسالمت آمیز که منادی روح الهی باشد، تبدیل کند.

جمشیدی ادامه داد: با بهره گیری از هنر می توان صلح، آرامش، اعتماد و اعتقاد را به جهانیان انتقال داد و به عنوان یک هنرمند شعارهای عدالت خواهی و استکبارستیزی را در جهان فراگیر کرد.

وی گفت: حوزه هنر با اخلاق دینی عجین شده است و هر وقت این دو با هم آمیخته شوند، هنرمند به فرهیختگی می رسد و به دنبال خلق مخلوقی می رود که ذات احدیت از آن راضی و خشنود باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان با اشاره به محور اصلی جشنواره در قالب مفهوم بیداری اسلامی، تصریح کرد: امروز باید بیداری اسلامی توسط هنرمندان مجسم شده و در بین ملل ترویج داده شود چرا که جامع ترین فهم در قالب هنر قابل تبیین است.

وی اظهار داشت: از هنرمندان جوان انتظار می رود با توانمندی هایی که حق تعالی به آن ها عنایت کرده، مخلوقی را خلق کنند که جامعه بشری را به سوی استکبارستیزی و عدالت خواهی رهنمون سازد و نحوه سلوک را مبتنی بر اخلاق دینی و اسلامی قرار دهد.

نوزدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان به مدت سه روز در گرگان برگزار شد

 

۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۴:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید