اخبار

شاه آبادی تولید و انتشار فیلم موهن را محکوم کرد

شاه آبادی تولید و انتشار فیلم موهن را محکوم کرد
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار بیانیه‌ای تولید و انتشار فیلم موهن به ساحت پیامبر اسلام (ص) را محکوم کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این بیانیه آمده است: "یک بار دیگر بغض فرو خورده دشمنان اسلام بویژه اسرائیل و آمریکا که این روزها در خاورمیانه ازهر سو سیلی و مشتی محکم بر صورت و دهان ایشان فرود می آید سرباز کرده و اینبار ساحت قدسی و نورانی رسول مهربانی و خاتم الانبیا محمد مصطفی(ص) را نشانه رفته است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و آغاز بیداری مسلمانان جهان، صهیونیسم بین الملل و استکبار جهانی ، سرمایه های هنگفتی را هزینه کرده اند تا با استفاده از ساحت گرانقدر هنر به تضعیف و خشکاندن ریشه های اعتقادی مسلمانان و تقدس زدایی از چهره های معصوم و نورانی اولیای دین مبین اسلام بپردازند و البته هر بار با خروش موج عظیمی از انسان های دلباخته و مومن رو به رو شده و طرفی از کرده خویش نبسته و هستی خود را بر باد داده ‌اند.

افسوس، حالا که شانه های ظریف هنر و روح لطیف هنرمندان هنوز از زخم های اولیه این استفاده نا مقدس و مشمئز کننده رنجور است.

چهره معصوم پیامبر عظیم الشأن اسلام نورانی تر از آن است که بر خاک و خاکستر دشمنان مکدر شده و اندوه و اندودی بر آن نشیند و البته مسلمان جهان این اهانت ها را بی پاسخ نگذاشته و عرصه را بر آمران و عاملان و حامیان آنها در هر کجای جهان تنگ خواهند کرد.

اینجانب به نمایندگی از جامعه هنرمندان کشور، ضمن ابراز انزجار از این اهانت نا بخشودنی با پیامبر اکرم (ص) از کسانی که با سوء استفاده از نام هنرمند، هنر را همچون ابزاری برای جریحه دارکردن قلوب مسلمانان و شاد نمودن خاطر دشمنان اخلاق و بشریت به خدمت می گیرند، اعلام برائت کرده و خواستار واکنش جهانی هنرمندان در مقابل این گونه جسارت ها می باشم.

دولت آمریکا که اجازه داده است این توهین بزرگ در سرزمین آمریکا علیه همه مسلمانان اتفاق افتد، تنها با برخورد جدی و مجازات سازندگان این اثر موهن می تواند از خشم مسلمان غیور و زخم خورده جهان در امان ماند.

بی شک آزادی بیان و عقیده نمی تواند دستاویز توجیه گر اهانت به مقدسات و عقیده دیگران قرار گیرد."

 

۲۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید