اخبار

شاه‌آبادی در افتتاحیه هفته هنر چهار محال و بختیاری: فرهنگ و هنر ناشتاخته استان را معرفی کردیم

شاه‌آبادی در افتتاحیه هفته هنر چهار محال و بختیاری: فرهنگ و هنر ناشتاخته استان را معرفی کردیم
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قابلیت ها و توانمندی های بسیاری در هر استان وجود دارد که با برگزاری هفته هنر استان چهار محال و بختیاری، متوجه شدیم تا چه میزان فرهنگ و هنر این استان ناشناخته مانده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم افتتاحیه هفته هنر استان چهارمحال و بختیاری شب گذشته 25 شهریور ماه با حضور سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه‌آبادی، معاون امور هنری وزیر ارشاد، به همراه برخی از مسئولان و هنرمندان این استان در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

حمید شاه آبادی، معاون امور هنری وزیر ارشاد، در این مراسم با بیان اینکه برگزاری هفته‌های هنر استان‌ها باعث آشنایی بیشتر مردم با دستاوردهای هنرمندان قوم های مختلف می شود، عنوان کرد: با وجود تمام کاستی ها و خلاءهایی که در زمینه هنر وجود دارد اما برگزاری این هفته‌های هنری باعث می شود بیش از گذشته به داشته‌هایمان توجه کنیم و به فرهنگ خود ببالیم.

وی تصریح کرد: قابلیت ها و توانمندی های بسیاری در هر استان وجود دارد که هرگاه تصمیم به برگزاری هفته هنر برای استانی گرفته ایم، متوجه شدیم تا چه میزان فرهنگ و هنر این استان ناشناخته مانده است.

معاون امور هنری وزیر ارشاد افزود: طی دو سال گذشته با برگزاری این هفته های هنری توانستیم تا حدودی مردم را با فضای هنری و بومی هر استان آشنا کنیم. قطعا افراد با سفر چند روزه به هر یک از استان های کشورمان نمی توانند با تمام گونه های هنری آنجا آشنا شوند. از این رو ما در هفته های هنری استان ها تلاش می کنیم تا مردم تهران با گونه های مختلف هنری استان ها از جمله تئاتر، موسیقی، پوشش و ... آشنا شوند.

گنجی: از 50 هنرمند استان چهارمحال و بختیاری در هفته هنر تقدیر می شود

بنابر این گزارش، حسین گنجی مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان چهارمحال و بختیاری نیز طی سخنانی خبر از برپایی، نمایشگاهی با 200 اثر از هنرمندان این استان خبر داد و گفت: پس از اعلام موافقت معاونت امور هنری وزارت ارشاد بنا شد تا در روزهای پایانی شهریور هفته هنر استان چهارمحال و بختیاری آغاز شود.

وی ادامه داد: اکنون در فرهنگسرای نیاوران شاهد برپایی 12 غرفه از دستاوردهای مختلف استان به همراه نمایشگاهی از 200 اثر در حوزه های مختلف تجسمی در قالب نگارخانه و گالری هستیم.

گنجی همچنین اجرای موسیقی محلی، تئاتر آئینی تعزیه و شاهنامه خوانی را از دیگر برنامه های استان چهارمحال و بختیاری در زمان برگزاری هفته هنر دانست و خاطر نشان کرد: طی چند روز برگزاری این هفته هنری بنا داریم تا از 50 نفر از هنرمندان استان تقدیر کنیم. همچنین امیدواریم تا با پژوهش درباره فعالیت های هنری استان های مختلف بتوانیم استعدادهای جدیدی را شناسایی کنیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری: هنرمند واقعی باید به اهداف جامعه نقش دهد

علی اصغر عنابستانی، استاندار چهارمحال و بختیاری نیز آفرینش انسان را یکی از آثار هنری خداوند دانست و گفت: هنرمند کسی است که زیبایی‌های عالم را در قاب خود برای دیگران به تصویر می کشد اما متاسفانه امروز جایگاه هنرمندان در حد پر کردن اوقات فراغت دیگران تنزل یافته است.

وی تصریح کرد: هنرمند واقعی باید به اهداف جامعه نقش دهد، برای رسیدن به این اهداف ایجاد فرهنگ و زمینه سازی کند و در جهت پیشرفت و توسعه جامعه حرکت کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان سخنان خود یادآور شد: ما در این استان در تلاش هستیم تا بتوانیم شرایط مساعدی را برای شکوفایی هر چه بیشتر هنرمندان فراهم کنیم.

حسینی: بنا داریم هفته های هنری را در سراسر کشور برگزاری کنیم

همچنین سید محمد حسینی، ضمن تشکر از تداوم برپایی هفته های هنری استان ها، گفت: برگزای این هفته های هنری باعث می شود تا مردم تهران در مدت زمان کوتاهی با آداب و سنن و همچنین مشاهیر و پیشینه تاریخی هر استان آشنا شوند.

وی افزود: تا کنون چند هفته هنری را نیز در کشورهای مختلف برگزار کرده ایم که با اقبال خوبی از سوی ایرانیان خارج از کشور مواجه بود.

وزیر ارشاد در پایان با بیان اینکه طی دو سال گذشته برگزاری هفته های هنری در تهران بسیار اثرگذار بوده است، تاکید کرد: اکنون قصد داریم تا با نظر گرفتن امکانات و اعتبارات لازم اقدام به برگزاری این هفته های هنری در سراسر کشور کنیم تا مردم ایران با تنوع اقوام این مرز و بوم آشنا شوند.

همچنین در این مراسم، تمبر استان چهارمحال و بختیاری به همراه کتاب نفیس منبت کاری زیارت عاشورا و لوح فشرده نرم افزار هفت هنر، توسط محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی معاون امور هنری وزیر ارشاد و مسئولان استانی چهارمحال و بختیاری رونمایی شد.

در پایان آیین افتتاحیه هفته هنری استان چهار محال و بختیاری، تعدادی از هنرمندان این استان از جمله کاوه معتمدی، سید اسماعیل موسوی، روح الله جهان‌بین، محسن سلیمانی، داریوش ربیعی، محمد علی سورانی، مرتضی نوربخش، فریدون نجفی و ... مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

۲۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید