اخبار

هشتمین بینال مجسمه‌سازی تهران در باغ کتاب و منطقه فرهنگی عباس آباد

هشتمین بینال مجسمه‌سازی تهران در باغ کتاب و منطقه فرهنگی عباس آباد
هشتمین بینال مجسمه‌سازی تهران از اسفند 98 تا اردیبهشت 99 در باغ کتاب تهران و اراضی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد برگزار می‌شود.

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی؛ نشست مدیران اداره کل هنرهای تجسمی و منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد با حضور هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی، محمد حسین حجازی مدیر عامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد، مجتبی خشایارفرد معاون فرهنگی و گردشگری منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد، اردشیر میرمنگره معاون هنری اداره کل هنرهای تجسمی و عبدالرحیم سیاهکارزاده رییس موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، عباس مجیدی رییس هیات مدیره انجمن مجسمه سازان ایران و محمود بخشی دبیر هشتمین بیینال مجسمه سازی تهران، برگزارشد.

هادی مظفری گفت: دوسالانه مجسمه یکی از مهمترین رویدادهای تخصصی و ملی است که خروجی بین المللی دارد. به دلیل اهمیت این بینال ابتدا با مدیر باغ کتاب تهران آقای محسن جلالی فراهانی گفتگو کردیم که نتایج بسیار خوبی از آن جسله گرفتیم و سپس با منطقه فرهنگی عباس آباد مذاکره کردیم و با استقبال آن مجموعه برای برگزاری این رویداد مهم در هنرهای تجسمی مواجه شدیم.

مظفری گفت: فعالیت ستاد برگزاری بینال از اوسط مهرماه امسال کار خود را آغاز کرد و در جلسات متعددی که با مسئولان باغ کتاب برگزار کردیم به نتایج قابل توجهی رسیدیم و قرار بر این شد که هنرمندن در سطوح مختلف در باغ کتاب کار خود را ازئه کنند.

مدیرکل هنرهای تجسمی در ادامه گفت: هشتمین بینال مجسمه سازی تهران در نهایت قصد دارد  از طریق تعامل خلاق میان هنرمندان، گروه های تحقیقاتی و مخاطب بستری مناسب برای تجربه گری و گسترش افق کاری هنر ایجاد کند. و با توجه به اینکه فرایند تجربه هنری نقشی کلیدی در دریافت و ارتباط میان مخاطب و هنرمند دارد در این دوره روند شکل گیری آثار مورد توجه قرار گرفته است.

عبدالرحیم سیاهکارزاده رییس موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر درباره همکاری موسسه با هشتمین بینال مجسمه سازی تهران گفت: تمامی کارهای دبیرخانه ای بیینال از جمله ثبت نام هنرمندان و داوری ها در موسسه تجسمی انجام شده است. ما جلسات زیادی با مدیران باغ کتاب تهران داشته ایم و همراه با هنرمندان از محل دیدن کردیم و هنرمندان جایابی فرضی کارها را انجام دادند.

سیاهکارزاده افزود: مدیر باغ کتاب آقای جلالی فراهانی در زمینه برگزاری هشتمین بینال مجسمه سازی تهران همکاری های خوبی داشه است و در زمینه پیشنهاد بیینال برای مسیر چیدمان آثار از ایستگاه مترو تا کتابخانه ملی با مدیران منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد هم مذاکره کردیم که قرر شد بر اساس نقشه ها این مسیر تا پل طبیعت هم ادامه پیدا کند.

سید محمد حسین حجازی مدیر عامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد نیز با اشاره به اهمیت دوسالانه مجسمه و همچنین تمایل منطقه عباس آباد برای برگزاری رویدادهای اینچنین، گفت: ما حمایتهای لازم را از این رویداد انجام می دهیم و تهیه مقدمات در حین برگزاری و ساخت آثار را تامین خواهیم کرد.

گفتنی است که هشتمین دوسالانه مجسمه سازی از اسفند 1398 تا اردیبهشت 1399 در اراضی عباس آباد و باغ کتاب برگزار خواهد شد.

۲ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید