اخبار

با اجرای آثاری از علی اکبر شیدا؛

گروه موسیقی هیرکانیا در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‌رود

گروه موسیقی هیرکانیا در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‌رود
گروه موسیقی هیرکانیا، ویژه بانوان به سرپرستی و خوانندگی مقدسه صالح، 2 بهمن در فرهنگسرای نیاوران به اجرای برنامه می‎پردازد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران، هیرکانیا  نام باستانی گرگان و جنگلهایی در این منطقه است. گروه موسیقی بانوان  هیرکانیا  به سرپرستی و خوانندگی مقدسه صالح  براساس نام قدیم گرگان شکل گرفته است.

 هیرکانیا در این کنسرت  آهنگهای نوستالژیک و ماندگار از زمان قاجار تا به امروز را اجرا میکند. در این اجرا که با  تنظیم یاسر ساکی مهر همراه است از ترکیب ملودیهای محلی و قدیمی با موسیقی جز و فرمهای تلفیقی، ملودیهای جدیدی و کم نظیری خلق شده است.

 گروه هیرکانیا در این  کنسرت به اجرای قطعاتی از ساختههای علی اکبر شیدا، جمشید شیبانی، ناصر چشم آذر و ... . و نیز قطعات محلی مازندرانی، خراسانی، آذری و ... میپردازد.

اعضای گروه موسیقی هیرکانیا عبارتند از:  مقدسه صالح (خواننده و سرپرست گروه)، ریما حسن زاده (گیتار باس)، شیرین واعظی(درامز)، آرمیتا فهیمی(گیتار الکتریک)، موژان میرزایی(ویلن)، کتایون تهرانی(پیانو)، سحر میرهاشمی(پرکاشن و قانون).

کنسرت گروه هیرکانیا ویژه بانوان، 2 بهمن ساعت 20 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. علاقمندان میتوانند جهت تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت و یا گیشه فرهنگسرای نیاوران  مراجعه کنند.
۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید